סודות המיניות הבריאה

זוגיות טובה ויציבה מבוססת על תקשורת, מיניות ואמון. בעידן שבו כל זוג שני מתגרש, היכולת שלכם להשקיע בזוגיות היא יכולת חשובה אך גם משתלמת. כיצד תוכלו לחזק את הזוגיות וליצור את מערכת היחסים שתמיד חלמתם עליה? להלן הפרטים.

השקעה בזוגיות: כך תוכלו לממש את התשוקה גם לאחר שנים רבות ביחד

נושא המיניות והקרבה הוא נושא חשוב לכל אחד מאיתנו, וזאת כחלק מהבנה כי זוגיות היא עבודה לכל דבר. בדיוק כמו שאם לא נשקה את הגינה שלנו במים וכתוצאה מכך הפרחים ינבלו, כך הזוגיות תשקע במידה ולא נדע להשקיע בה ולטפח את יחסי הקרבה והאמון, בייחוד לאחר שנים רבות של זוגיות. אם תנסו רגע להיזכר בחודשים הראשונים שלכם ביחד, בוודאי תתמוגגו להיזכר בתשוקה העזה שהייתה בינכם וביכולת להיפתח האחד לשנייה באופן אותנטי ומרגש. אולם, ככל שהשנים עוברות ולמערכת הזוגית נכנסים ילדים, עבודה ובאופן כללי החיים – הקושי שלנו לשמר את הזוגיות יורד, ובהתאם לכך גם הסיכוי לפרידה. אז איך תוכלו להשקיע בזוגיות ולבנות מערכת יחסים בריאה יותר? מדובר בשאלת מיליון הדולר, ולכן בחרנו להלן להציג טיפים בהם תוכלו להיעזר:

ייעוץ זוגי

מיניות היא חלק בלתי נפרד ממערכת יחסים. לצערנו, לא מעט זוגות נוטים להזניח את הפן המיני לאור קצב החיים העמוס, חוסר היכולת לאזן בין בית לעבודה כמו גם הילדים. אם אתם מרגישים שאתם לא מצליחים לפתח את האינטימיות והמיניות בינכם, זה הזמן ליצור קשר עם ד"ר דניאל דריי. ד"ר דניאל דריי נחשב לאחד הסקסולוגים המובילים בישראל והוא מתמחה בטיפול זוגי ובניית מיניות בריאה המאפשרת לכם לחיות את החיים במלואם. דרך ייעוץ זוגי המתבצע באופן דיסקרטי תוכלו לקבל את הכלים לחיזוק המערכת הזוגית, אינטימיות ואמון.

דייט שבועי

רצוי לקבוע עם בן/בת הזוג דייט שבועי קבוע, רק שניכם לבד. אין צורך לחפש אטרקציות מטורפות או אירוע ייחודי אלא המטרה היא להקדיש את הזמן לצורך טיפוח ותחזוקה של הקשר. כמו שאתם משקיעים בילדים שלכם עם חוגים או פעילויות, כך תקדישו את הזמן לדייט שכולל שיחה אחד על אחד מול הים או בילוי סוער במועדון. גם אם יש לכם המון משימות ואתם גמורים מעייפות, הקדישו את הזמן לדייט השבועי שלכם.

מתן מרחב

מאחר ואתם שני אנשים שונים, כל אחד צריך את המרחב האישי לצורך ביטוי. חשוב מאוד לאפשר לבני הזוג שלכם את החופש להגשים את עצמם, החל מנתיבי קריירה ועד פגישות עם חברים ומכרים שלא קשורים לזוגיות שלכם. ככל שככל אחד מבני הזוג ימצא את המקום הנפרד שלו בתוך הזוגיות, כך תוכלו לחזק את הקשר ביניכם, כאנשים נפרדים החיים ביחד בהרמוניה.

ריענון חיי המין

חשוב לרענן את חיי המין באמצעות שינוי של תנוחות או התנסות בתנוחות חדשות שבאמצעותן תוכלו לשדרג את חיי המין – גם בגילאים מבוגרים. ככל שתהיו משוחררים יותר מבחינת מינית, כך תוכלו לבנות מיניות חזקה ביניכם שתשפיע גם על מרקם מערכת היחסים.

הקשבה

חלק בלתי נפרד ממערכת יחסים היא תקשורת. נתיב תקשורת פתוח מהווה את המפתח ליצירה של דיאלוג זוגי פורה ומחזק. שמרו על סקרנות כאשר בן/בת הזוג מדבר והעדיפו לחזור על הדברים שלו בסיום, כך שהוא ידע כי אתם באמת מקשיבים למה שהוא אומר ולא רק "משחקים" אותה. המטרה שלכם היא ליצור שיתוף פעולה ולא מאבק כוחות, ועל כן אם יש לכם הערות לגבי דבריו העדיפו להמתין, ורק לאחר מכן לומר את אשר על ליבכם ודעתכם.

לסיכום, מערכת זוגית טובה וחזקה מבוססת על הערכה, אכפתיות ומיניות בריאה. אל תתנו לזמן לחלוף אלא קחו פיקוד על מערכת היחסים שלכם – לצורך מערכת זוגית יציבה שנמשכת למשך שנים רבות, עם אותה רמת תשוקה כאילו נפגשתם לדייט ראשון ממש היום.