בין אם מדובר בחופשה מבית הספר, בסוף השבוע או בימי קורונה – פעילויות יצירה היו מאז ומתמיד אחת הפעילויות האידיאליות ביותר עבור ילדים. מדובר בפעילות שעשויה להעסיק את הילדים במשך שעות, ואם לא די בכך, היא גם מפתחת את הדמיון והחשיבה היצירתית. אילו חומרי יצירה יעסיקו את הילדים בבית? להלן כמה המלצות:

חימר קל (קליי)

במסגרת פעילויות יצירה, חשוב לאפשר לילדים להתנסות בחומרים עם מרקמים שונים, לא רק לטובת וויסות חושי, אלא גם כדי לפתח את החוש היצירתי, ועל כן מוטב לשלב חומרי פיסול בתהליכי העבודה. ובכן, אפשרות מצוינת היא קליי, שנקרא גם חימר קל. מדובר בחומר פיסול רך וקל, ידידותי מאוד לילדים שאינו מלכלך ואינו רעיל. היתרון הגדול שלו הוא שהאלמנט שמפסלים מתייבש באוויר הפתוח (להבדיל מפימו, שזקוק לחימום מלאכותי). הקליי מגיע ב-6 צבעי בסיס, שמהם ניתן ליצור צבעים חדשים ומגוונים (ניתן להיעזר בטבלה לערבוב צבעים). פעילויות היצירה שניתן ליצור באמצעות חימר קל הן מאוד מגוונות, החל מפסלונים, דרך קישוטים לחדר, ועד למגנטים צבעוניים ומשמחים.

בריסטולים פשוטים

חבילת בריסטולים פשוטה תעלה לכם בין 10-20 שקלים (תלוי במשקל הנייר ובכמות הדפים), וכמות היצירות שתוכלו להכין מהבריסטולים הללו היא מגוונת במיוחד, וכמובן מאפשרת חופש יצירתי לילדים. למשל, כרטיסי ברכה מעוצבים, שלט לדלת, שרשראות צבעוניות לעיצוב החדר (או הסוכה), תמונות לעיצוב חדר הילדים, סימניות, ספרונים (כמו יצירה בעקבות סיפור), מגנטים לדלת ועוד.

שקט, כאן יוצרים: חומרי היצירה שיעסיקו את הילדים בבית

דפי אוריגמי

יצירות אוריגמי יתאימו לילדים גדולים (החל מגיל 6), ואלה יצירות שמלמדות את הילדים לא רק על אומנות הקיפול היפנית, אלא גם על סבלנות ודיוק. דפי האוריגמי הם דפים דקים (ובכך ניתן לקפל אותם באופן מדויק), כך שהם ייעודיים לעבודות קיפול שונות. אם אין לכם אפשרות לרכוש דפי אוריגמי – אפשר להשתמש בדפים צבעוניים דקים.

חרוזי גיהוץ ולוח סידור ייעודי

אם עדיין לא התנסיתם ביצירה עם חרוזי גיהוץ – מוטב שתעשו זאת בהקדם, משום שמדובר באחד הלהיטים החמים של השנה האחרונה. באמצעות חרוזי גיהוץ ניתן ליצור לא מעט יצירות מקוריות ומיוחדות, רק שימו לב שעבור הפעילות יש צורך בהשגחה של מבוגר.

מקלות ארטיק

מצד אחד מדובר בחומר גלם כל כך פשוט, ומצד שני זה חומר שמאפשר ליצור שלל אלמנטים שונים, החל מקופסאות, דרך בובות תיאטרון או שלטים ועד לפיסול אלמנטים שונים. עבור הדבקת המקלות זה לזה, ניתן להשתמש בדבק לבן פשוט. כמו כן, ניתן לשדרג את המקלות ולצבוע אותם באמצעות צבעי גואש.

חומרים ממוחזרים

שימוש בחומרים ממוחזרים ליצירה מהווה דרך נהדרת לשמור על הסביבה, ועל הדרך ללמד את הילדים צרכנות נכונה, תוך שימוש בחומרים שכבר קיימים בבית, במקום לרכוש חדשים. השתמשו בגלילי נייר טואלט, מגנטים של נותני שירות שמפוזרים על הדלת, קופסאות קורנפלקס ישנות וכל אלמנט שמעורר את הדמיון ומאפשר ליצור באמצעותו יצירות שונות. ברשת תמצאו מגוון די רחב של יצירות מחומרים ממוחזרים, כך שיש לא מעט רעיונות והשראה, וכל שנותר זה רק לפצוח בפעילות היצירה עם הילדים.

חומרי יצירה משלימים

לצד החומרים הבסיסיים יש כמה וכמה חומרי יצירה משלימים שיסייעו לילדים לשדרג את עבודות היצירה שלהם, כמו עיניים זזות, מנקה מקטורות, סרטי בד צבעוניים, מדבקות, מכחולים, מספריים בצורות (כמו זיג זג או בורדר), רצועות קרטון גלי, נוצות צבעוניות ועוד.

בואו נסכם!

עולם היצירה רווי בחומרי יצירה מגוונים ושונים, ולצד החומרים הקלאסיים, טוב לשלב בפעילויות גם חומרי יצירה בעלי מרקמים שונים כמו חימר קל או מקלות ארטיק, וגם חומרים שיאפשרו יצירות מעניינות וייחודיות – כמו חרוזי גיהוץ.

רכשו את כל חומרי היצירה הנחוצים לכם, ואל תשכחו לחפש השראה ברחבי הרשת (בבלוגי יצירה, בערוצי יוטיוב ובאפליקציית פינטרסט).

יצירה מהנה!