נהיה ללא בטוח חובה עשויה בנסיבות מסוימות להפוך לעבירה פלילית, וזאת בעקבות חוק אשר חוקק בשנת 1970 ובמסגרתו נקבע כי כל נהג שמחזיק ברכב מחויב לבצע רכישה של ביטוח חובה. את הביטוח רוכשים דרך חברת הביטוח, וזאת מתוך מטרה לקבל הגנה פיננסית מפני אי וודאות כמו גם סיכון שעשוי להתרחש במהלך הנהיגה, בין אם פגיעה כתוצאה חלילה מתאונת דרכים או נזקים. מהו ביטוח חובה ואילו סוגי ביטוחים יכולים לסייע לטובת בנייה של מערך הגנתי?

ביטוח חובה – כל מה שצריך לדעת

כדי לנסוע ברכב אתם מחויבים לרכוש ביטוח חובה, וזאת על פי חוק. הביטוח הזה נועד לכסות נזקי גוף שנגרמים בעקבות פציעה או חלילה מקרי מוות שעלולים להיגרם בתאונה לנהג, הנוסעים ברכב או נהגים אחרים כמו גם הולכי רגל. הביטוח הזה מאפשר לקבל פיצוי בעקבות אובדן כושר השתכרות בעקבות תאונה לצד קבלת פיצוי בעקבות נזקים שנגמרו לרכב בזדון. ביטוח חובה הוא ביטוח שכל נהג חייב לרכוש על פי חוק, כאשר נהגים שאינם מבצעים את הרכישה של הפוליסה הזו עלולים למצוא את עצמם מועמדים לדין ואף נושאים בקנסות כבדים. ביטוח זה כאמור מכסה נזקי גוף שמתרחשים בזמן תאונת דרכים למי שהיה בתוך הרכב או למי שהיה מסביב לרכב, ועל כן רכישה של הפוליסה הזו דרך ביטוח בטאץ' היא חיונית לטובת הימנעות מהוצאה כספית כבדה בעקבות נזקים בריאותיים כמו גם נזקיים שנגרמו לרכב.

לביטוח חובה אין תקרה של גבול הפיצוי, ועל כן הפיצוי נקבע בהתאם לאופי הטיפולים שהוא נדרש לעבור בעקבות תאונה. בעשור האחרון ובעקבות התחרות העזה המחיר של ביטוח חובה ירד בעשרות אחוזים, כאשר כיום ניתן לבצע רכישה של פוליסה זו במחיר נגיש לכל כיס ועם הבנה כי מדובר בכיסוי ביטוח משמעותי ובלתי נפרד.

 

 

ביטוח מקיף וצד ג' – לא רק בגדר המלצה

מדובר בביטוחים שהם אינם בגדר חובה, אולם הם מיועדים בעבור נהגים שרוצים להיות בראש שקט כי אם הרכב למשל התנגש ברכב אחר, יינתן כיסוי ביטוחי שימנע הוצאה כספית שיכולה להגיע גם  לאלפי שקלים בעבור פיצוי. כאן תוכלו למצוא טיפים לבטיחות בדרכים, וזאת מתוך מטרה להפחית את הסיכוי לתאונות קשות שיגרמו להפעלה של הביטוח הזה. למעשה, ביטוח צד ג' בעצם מכסה נזקי רכוש בלבד (בניגוד לביטוח חובה) בעקבות תאונת דרכים שגרמה לרכוש של מישהו אחר, ולא לרכב שבו אתם נוהגים. המקרה הכי פופולרי להפעלה של הביטוח הזה היא בעקבות של התנגשות בין רכבים, כאשר נזק לרכוש הוא לאו דווקא לרכבים אלא גם פגיעה ברמזורים, רכוש ועוד.

חשוב מאוד לבצע רכישה של פוליסת ביטוח צד ג' וזאת מאחר וכלי הרכב יכול לגרום לנזקים אינסופיים שיובילו להוצאה כספית כבדה, עד גבול מסוים וזאת בתאם לתקרה הקבועה בפוליסה. ביטוח מקיף מכסה את כל הנזקים שעלולים לקרות – החל מגניבה ועד נזקים שנגמרו לרכב, כאשר באמצעות השוואת מחירים ניתן לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית לפוליסת ביטוח מקיף המאפשרת לכם להיות בטוחים כי אתם מקבלים את הכיסוי המלא בגין נזקים שעלולים להתרחש לכל נהג, ותיק וצעיר כאחד.

התאמה אישית של פוליסת הביטוח – קל ופשוט יותר מאי פעם

עולם הביטוחים השתנה ללא הכר בעשור החולף, וזאת בשל כניסה של חברות מובילות כמו למשל ביטוח בטאץ' אשר מאפשרת לבצע התאמה מדויקת של פוליסת הביטוח בהתאמה אישית ומבלי לצאת מהבית. השוואת מחירים וכן קבלת הצעת מחיר המתבצעת דרך האינטרנט תחסוך לכם לא מעט כסף בכל הקשור לביטוח רכב, כחלק מהבנה כי מדובר בשכבת הגנה פיננסית וחשובה מאוד בעבור כל נהג ונהגת במדינת ישראל, וזאת לצד שמירה על כללי הזהירות בדרכים אשר תפחית את הסיכוי להפעלה של הפוליסה הזו.

לסיכום

רכישה של ביטוח חובה היא לא המלצה אלא חוק שבו נדרש לעמוד, אחרת אתם חשופים להעמדה לדין. בנוסף לביטוח החובה רצוי לבחון גם אפשרות של רכישת ביטוח מקיף וכן צד ג', מתוך מטרה להוביל ליצירה של פוליסה אשר תבטיח כי בכל נזק שלא יתרחש, תוכלו לקבל פיצוי כספי שימנע מכם הוצאות כבדות בעקבות נזקים שנגמרו בכבישים.