אם יצא לכם לחוות סיטואציה מלחיצה רגע לפני תאונה על הכביש, אנחנו חושבים שכדאי לכם לקרוא את המאמר הזה. במאמר זה נציג בפניכם את כל הטיפים החשובים והשימושיים שעשויים להציל אתכם על הכביש רגע לפני התאונה.

הקפידו על ערנות ומהירות נמוכה

אלה אולי שני האלמנטים החשובים ביותר בכל הקשור ליציאה מסיטואציות מסוכנות בכביש, מהירות נמוכה וערנות. נהג לא ערני על הכביש הוא נהג שמהירות התגובה שלו נמוכה ביחס לנהגים אחרים. לכן, הקפידו לשמור על ערנות ואם יש לכם אפשרות לנוח לפני הנסיעה, במיוחד אם מדובר בנסיעה ארוכה, זה יהיה מעולה. בנוסף, אין ספק שמהירות נמוכה תעלה את הסיכויים שלכם לצאת מסיטואציות מסוכנות על הכביש. כשאתם מאטים אתם למעשה מגדילים את מרחק העצירה שלכם מהרכב שלפניכם. כדאי להבין מה זה מרחק עצירה וליישם את הטיפ הזה לפני שמתחילים בנסיעה. לדוגמא, אם תתקדמו אל הצומת במהירות גבוהה מידי ולפתע הרמזור יתחלף לצהוב, יהיה לכם מאד קשה לבלום את הרכב וסביר להניח שתכניסו אתכם ואתם בני המשפחה שלכם לסיטואציה שבה אתם יכולים לחוות תאונה קשה.

אל תזנקו במהירות לצומת באור ירוק

יש נהגים שממהרים לזנק אל תוך הצומת כשצבע הרמזור הוא אפילו צהוב. כמובן שמדובר בסכנה של ממש ואתם עלולים לעשות תאונה עם נהג אחר שנכנס לצומת רגע לפני שהרמזור שלו הפך לאדום. לכן, אל תמהרו לזנק לתוך הצומת כשהרמזור ישר מתחלף לירוק. המתינו כמה שניות, ודאו שהצומת נקי ממכוניות אחרות ורק אז תתחילו בנסיעה. גם אם הנהג מאחור מלחיץ אתכם וצופר לכם כשהרמזור בצבע צהוב, אל תלחצו ממנו.

 

 

אל תסמכו על בלימת החירום

ברכבים החדשים יש מערכת ABS שהתפקיד שלה הוא למנוע נעילה של הגלגלים והתהפכות של הרכב. נכון, מדובר במערכת מצילת חיים ואם תיקלעו לסיטואציה שבה אתם צריכים ללחוץ בחוזקה ובמהירות על דוושת הבלמים, היא תיכנס לפעולה ותסייע לכם לבלום כהלכה. עם זאת חשוב לצין, אנחנו מעדיפים שתסמכו רק על עצמכם ואם כבר נקלעתם לסיטואציה כזו, חשוב שתדעו כיצד לבלום. אל תלחצו בחוזקה על דוושת הבלמים, אלא פמפמו אותה הלוך וחזור על מנת שהגלגלים לא ינעלו. בכל מקרה, מומלץ מאד לוודא את תקינות המערכת הזו אחת לכמה חודשים לפני שמתחילים בנסיעה.

האטו לפני סיבובים חדשים

לפני שאתם נכנסים לסיבוב חד בכביש, אנחנו ממליצים לכם להוריד מהירות על מנת להימנע מהפתעות לא נעימות. זה נכון גם לנסיעה בכבישים עם עיקולים חדים, כמו בירידות לים המלח למשל, אך כמובן שלא רק. אם תיכנסו לעיקול חד במהירות גבוהה אתם עלולים לאבד את השליטה על הרכב, לפגוע ברכבים אחרים או אפילו להתהפך.

האטו לפני מעבר חצייה

אנחנו מניחים שכבר יצא לכם לשמוע את המשפט "לא ראיתי אותו, הוא קפץ לי לכביש". אם אתם מבחינים במעבר חצייה האטו בצורה משמעותית את הרכב, כך תוכלו להבחין בהולכי רגל שמבקשים לחצות את הכביש. חשוב לציין, לא כל הולכי הרגל זהירים יתר על המידה ובהחלט אתם יכולים למצוא את עצמכם בסיטואציה מפתיעה, אבל התפקיד שלכם הוא להימנע מזה.

לסיכום

אין ספק שהנסיעה בכביש עשויה להעמיד אותנו בסיטואציות לא פשוטות. במאמר זה הצגנו בפניכם את הטיפים שיסייעו לכם להיחלץ ממצבים של רגע לפני תאונה ומומלץ מאד ליישם אותם.