אם נביט לעבר השנתיים האחרונות, סביר להניח שגם אתם תוכלו להצביע על לא מעט מקרים שבהם נאלצתם לבטל נופש רק כיוון שבדיוק היה סגר, או כיוון שבדיוק הקורונה "ביקרה" גם אותכם. מכאן שאם סוף סוף עומדים לטוס, יש לוודא שהכול יתנהל חלק, ובין היתר זה אומר לבחון מראש מהן ההנחיות לגבי בדיקות קורונה טרם מגיעים ליעד. אז נכון שבימים אלו אין יותר מדי דרישות ורוב ההגבלות בנושא בוטלו, אך מצד שני שוב מתחילים לשמוע על עטיית מסכה במקומות ציבוריים ובחלק מהמדינות עדיין יש הנחיות שנוגעות לבדיקות מקדימות, כך שאתם עשויים למצוא את עצמכם מתמודדים מול שלל טפסים ודרישות בנושא. אז מה חשוב לדעת בנושא? הינה כל המידע.

נשארים מעודכנים

ממש כמו בשיא תקופת הקורונה, כך גם כיום קשה להבין מהי המדיניות. חלים כל הזמן שינויים, כך שאנחנו הנופשים נדרשים להישאר דרוכים. לפני כל יציאה מהארץ יש לבחון מהי המדיניות של מדינת היעד, וזה אומר שחשוב לברר מראש האם נדרשים לערוך בדיקת קורונה, אלו טפסים נדרשים למלא ואף אלו טפסים נדרשים להציג. במקביל להבנת הנהלים, חשוב לדעת איפה לבצע בדיקת קורונה לטסים, וזאת כי גם אם לפני שבוע ביררתם והכול היה רגוע, מאוד ייתכן שכיום, רגע לפני שאורזים מזוודה, מגלים שבדיקת קורונה חזרה להיות רלוונטית. אז נכון שאי ידיעה היא חלק מהמשוואה, אך אם רק מתאפסים על הנהלים מראש, ניתן לצאת לחופשה באופן הרבה יותר מושכל, רגוע ונעים – ללא בהילות מלחיצה של הרגע האחרון.

בדיקות מהירות

בדקתם ומצאתם שאכן נדרשים לעבור בדיקות ואף יש צורך בבדיקות מהירות? ובכן טוב לדעת שהפתרון קיים ואף יש כמה אפיקים. ראשית נציג את חברת AID Genomics שנחשבת כמעבדת הקורונה המתקדמת בארץ. דרכה ניתן לעשות הן בדיקת אנטיגן והן בדיקת PCR, ואף אפשרי להשיג תוצאות בתוך יממה, או אפילו רק בתוך 4 שעות (אם מדובר בבדיקת אנטיגן זוכים לקבל תוצאות בתוך 20 דקות), כאשר טוב לדעת שהחברה מציבה לרשות ציבור הטסים מגוון נרחב של סניפים. הן באזור הצפון ובירושלים והן באזור הדרום ובאזור השרון. כמו כן, ניתן לתאם בדיקת קורונה בכל בית חולים שמבצע בדיקות פרטיות. כך למשל ניתן לעבור את הבדיקה בסורוקה, בשיבא, בזיו, בנהריה, בבילינסון, בברזילי ועוד. טיפ: תתאמו מראש תור!

 

 

דגשים חשובים

לא בטוחים אם קיים ברקע צו עיכוב יציאה מהארץ בגין חובת בידוד? ובכן כיום הבירור פשוט ביותר. אין צורך להשיג את רופא המשפחה ואף אין צורך לחכות כלל על הקו. פשוט נכסים לאתר הממשלתי ובוחנים מהו הסטטוס. מה עוד חשוב לדעת? ובכן אם עושים בדיקת קורונה לפני הטיסה, הכרחי לוודא שהמסמך שכתוב בשפה האנגלית מכיל את השם שלכם בדיוק כפי שהוא מופיע בדרכון. אם תגלו מאוחר מדי שנפלה טעות, אתם עשויים להתעכב ולטבוע בבירוקרטיה – חבל!

טיפ לקראת טיסה

אומנם רבים מאתנו הספיקו לשכוח שיש דבר כזה "תעודת קורונה", אך כאשר מבקשים לטוס היא חוזרת להיות רלוונטית מתמיד. מכאן עוד לפני שאורזים, חשוב למצוא את אותו מסמך דיגיטלי שבו מופיע סך המידע שנוגע לחיסון והחלמה, וזאת כי בהחלט עשויים לבקש מכם להציג את התעודה. מכאן שאם חשבתם לטוס הפעם ללא נייד, חופשיים ומאושרים, תחשבו על כך שוב. יש קבצים דיגיטליים שבהחלט נחוצים כאשר מבקשים להיכנס למדינה זרה. מה עוד? תיהנו מלא – אתם סוף סוף עומדים לנפוש!