שם לתינוק

אחת ההתלבטויות הגדולות של הורים טריים או הורים עתידים, טמונה בבחירת השם לתינוק. מצד אחד, בחירת שם יכולה להיות מאוד פשוטה, אבל מצד שני, עלולות להיות לא מעט דילמות. ואיך בכל זאת מצליחים לבחור? הכנו לכם מדריך מיוחד.

ספרי שמות לתינוקות

אז אולי לא תרוצו לחנויות הספרים כדי לרכוש ספרים שעוסקים בשמות לתינוקות, אבל סביר להניח שתעברו על רשימת שמות באתרי האינטרנט השונים. זו יכולה להיות דרך נהדרת לבחור מספר שמות שיכולים להיות אופציונליים, ולאחר מכן לסנן בהתאם לפרמטרים אחרים. מה שבטוח, זה בהחלט מעורר השראה ומאפשר להכיר שמות חדשים ומעניינים.

בהתאם לתקופה

יש לא מעט תינוקות בשם עומר, שנקראו כך משום שהם נולדו בספירת העומר, או ילדים בשם אביב, ולו כי נולדו בתקופת האביב. ובכן, התקופה שבה התינקו נולד יכולה להעניק לכם השראה לבחירת השם, וכמובן אפשר לקרוא לתינוק גם על השם החודש שבו הוא נולד.

על שם אדם אהוב

תוכלו לקרוא לתינוק על שמו של אדם אהוב, בין אם עדיין חי ובין אם הלך לעולמו. זו מחווה נהדרת ומאוד מרגשת. אגב, לא חייבים שזה יהיה השם הראשון, אלא דווקא השם השני.

אגב, בתרבויות מסוימות לא נהוג לקרוא לתינוק על שם אדם שנהרג או אדם שחווה חיים לא קלים. אם אתם מאמינים בזה, חשוב שתקחו זאת בחשבון.

שם לתינוק

שם עם משמעות חיובית

יש לא מעט שמות עם משמעויות חיוביות, כמו נועם, אהבה, רון, גיל וכו'. חשוב ששני ההורים יתחברו לשם, ואם ישנם שמות עם דו משמעות, ייתכן ותעדיפו להימנע מהם.

מה אומר הרב?

אם אתם אנשים מסורתיים או דתיים, יכול מאוד להיות שתרצו להתייעץ עם רב על מנת שיסייע לכם לבחור שם טוב עם משמעות חיובית. ניתן גם להגיע לייעוץ עם מספר שמות שמעניינים אתכם, ולקבל החלטה יחד עם הרב.

להתייעץ עם נומרולוג

חובבי אסטרולוגיה ופרשנויות וודאי ישמחו להתייעץ עם נומרולוג כדי להבין אם השם הרצוי יוצר רצף מספרים חיובי. זאת בשל העובדה שחלק מהאמונה בנומרולוגיה מתבססת על כך שלמספרים יש משקל וכוח בחיינו.

אישים חשובים או דמויות ייחודיות

לקרוא לתינוק על שם דמות מפורסמת או איש חשוב, זה בהחלט מאוד ייחודי. אלה יכולות להיות דמויות מהתנ"ך, שמות של צדיקים, דמות מהעבר שעשתה היסטוריה או אפילו אנשים מפורסמים בארץ ובעולם.

קבוצות פייסבוק להורים

דרך נוספת לקבל החלטה בנוגע לשם התינוק, היא להתייעץ עם הורים נוספים, להעלות רעיונות ולדון בשמות שונים ומשמעויותיהם. כיום יש מגוון רחב של קבוצות פייסבוק להורים או להריוניות, וזו ללא ספק פלטפורמה שיכולה לסייע לכם בנושא.

 

שיהיה במזל!