מצבות בירושלים

חלק מהותי מתהליך הקבורה במדינת ישראל כולל בחירה של מצבה. כיצד תוכלו לבצע בחירה מושכלת ונכונה של מצבה בעבור יקירכם? להלן הפרטים.

קבורה בירושלים: כל מה שרציתם לדעת רגע לפני הליך הקבורה

ביחס לערים הגדולות במדינת ישראל, ירושלים נחשבת כאחת הערים המובילות בכל הקשור לקבורה, לא מעט בזכות העובדה כי בעיר פרוסים עשרות בתי קברות: סנדהריה, גבעת רם, הר המנוחות, ממילא, בית ההספד, סמבסוקי, הטמפלרי, שרל סמי, סמבוסקי, הר הזיתים ועוד. מאחר וירושלים מאופיינת בסגנון טופוגרפי ייחודי, החלה לאחרונה חברת קדישא לקבור את הנפטרים באופן תת קרקעי, ובכך ירושלים הפכה בשנה שעברה לעיר הראשונה בעולם אשר קוברת את המתים באופן תת קרקעי, בנוסף לשימוש בקומות. אין ספק כי נושא הקבורה הוא רגיש וכואב במיוחד, בייחוד כאשר נדרש לבחור מצבה. בכדי לסייע לכם לבחור מצבה ראויה ומכובדת, ריכזנו בעבורכם את הטיפים הטובים ביותר, כפי שהם מפורטים כאן:

וותק

על מנת להימנע מעוגמת נפש בדמות עיכוב באספקת המצבה רצוי קודם כל לבחור בחברה מקצועית ובעלת המלצות המתמחה בתחום של מצבות ירושלים. ככל שהחברה ותיקה ומנוסה יותר, כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם משקיעים את כספכם בחוכמה ומקבלים מצבה מוגמרת הנעשית ע"פ הדרישה שלכם.

סוג האבן

קיימים סוגים שונים של אבנים מהם ניתן להכין את המצבה, וללטש אותה. רוב המצבות בירושלים עשויות מאבן חברון. מדובר באבן יוקרתית שמזוהה מאוד עם בתי הקברות בירושלים, בשל הגוון האחיד כמו גם העובדה כי האבן נחצבת בהרי ירושלים ובהתאם לכך יוצרת מראה יוקרתי אך גם כזה שמזוהה מאוד עם בתי הקברות בעיר. חומר גלם נוסף הינו מגרניט, שנחשב גם הוא לחומר גלם איכותי, הן בשל רמת הגימור והן בשל המראה המכובד אותו ניתן להשיג באמצעות שימוש באבן גרניט. גם שיש נחשב לחומר גלם קל לליטוש, כאשר ניתן להזמין את השיש בגוון אפור או תכלת בהיר, כאשר השיש עצמו מיובא מטורקיה.

כיתוב

נהוג לכתוב על המצבה את הפרטים הבסיסים של הנפטר – שם, שם משפחה, תאריך לידה ותאריך מותו וכן הקדשה אישית שמתארת את פועלו. עדיף שלא להעמיס על המצבה אלא לבחור בכיתוב שמייצג בצורה הכי טובה את הנפטר, מתוך מטרה להנציח אותו בצורה מכובדת. יש כיתוב קבוע שבדרך כלל נוהגים לכתוב, אך כל אחד חופשי להחליט על פי רצונו.

חריטת לייזר

בשנים האחרונות רבים מחליטים לשלב במצבה גם חריטת לייזר המאפשרת ליצור את תמונתו של הנפטר או אלמנט עיצובי אחר אותו ניתן לשלב במצבה. שימו לב כי מדובר בעלות כספית נוספת שיכולה להגיע לאלפי שקלים, תלוי בסגנון האישי. על מנת לקבל השראה, מומלץ להגיע לפני לבית העלמין ולבחון את המצבות בכדי שתוכלו לקבל החלטה לגבי המצבה אותה תרצו לעצב בעצמכם.

 

לסיכום, בחירת מצבה מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הקבורה. על מנת שתוכלו לבצע את ההליך בצורה נכונה רצוי לתאם את הפגישה עם החברה זמן קצר לאחר מות הנפטר, מתוך מטרה כי ניתן יהיה להתחיל בעבודה ולספק את המצבה עד לעלייה לקבר לאחר כ 30 יום. בכדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר משתלמת, הקפידו לבצע השוואת מחירים מקיפה ולבחור בחברה שתספק לכם שירות מהימן ומקצועי המבוסס לא רק על איכות השירות אלא גם על רגישות וזמינות, כך שתוכלו לבצע שינויים ואף לראות את המצבה באמצעות הדמיה ממוחשבת. רק כך ניתן יהיה להבטיח כי תהליך הקבורה יתבצע בצורה ראויה, מכובדת ועם שימת דגש על הנצחה ראויה של הנפטר – בעיר ירושלים.