ארון הספרים היהודי גדוש בכתבים מסוגים שונים המכילים דברי הגות וחוכמה שהם חלק בלתי נפרד מהפולקלור היהודי עם חוכמה שהצטברה ונבנתה במשך שנים ארוכות. יש ספרים בודדים שעשו שינוי גדול ויזכרו לעוד שנים קדימה, אך אין ספק כי הכתבים המעניינים והחשובים ביותר של מחשבת ישראל ועולם ההגות היהודית, הם כאלו שמגיעים בסדרות עם יותר מספר אחד. אם עולם הרוח היהודי מדבר אליכם, אנו רוצים להכיר לכם כמה מסדרות הספרים הפופולריות ביותר בארון הספרים היהודי, שתוכלו גם אתם לרכוש. אגב, אנו ממליצים בחום על אתר בשם אוצר הספרים, ממנו תוכלו לרכוש סדרות מעולות של ספרים וכן ספרים נוספים מארון הספרים היהודי וספרי קודש מסוגים שונים. כעת בואו נדבר על סדרות הספרים הפופולריות.

חומש מקראות גדולות – עוז והדר חמישה כרכים

יצירת הפאר של עוז והדר הכוללת אלפי תיקונים ואלפי קטעים חדשים שנוספו למפרשי התורה מתוך כתבי יד ודפוסים ראשונים בכתב יפה ובפאר והדר. באתר אוצר הספרים אגב, תוכלו לרכוש את הסט הזה במחיר מבצע של 375 שקלים בלבד.

חומש ראשי כפשוט – חמישה כרכים

מדובר על אחת מהסדרות המוכרות שיותר המביאה פירושים לדבריו של רש"י בצורה ברורה ונהירה, כך שניתן להבין וללמוד את הדברים תוך זמן קצר, כולל ענייני הדקדוק והלשון המורכבים ביותר.

מדרש רבה מהדורת זכר חנוך עם כל המפרשים – שישה כרכים

הוצאת וגשל מהדורת זכר חנוך – חמישה חומשי תורה וחמש מגילות במהדורה מפוארת, לאחר הגהה ותיקונים באותיות מאירות עיניים, כולל תוספת פירושי עץ יוסף, ענף יוסף ויד יוסף. המהדורה הנפוצה והמבוקשת ביותר כיום.

ילקוט שמעוני מנוקד – חמישה כרכים

ספרים המכילים לקטים של מדרשים קדומים על כל ספרי התנ"ך. המהדורה הנוכחית מנוקדת מחדש באותיות מאירות עיניים. מדרשים מהתלמוד הבבלי והירושלמי, מהספרא המכילתא, מדרש רבה ומדרש תהלים, אבות דרבי נתן ועוד.

מעשיות הזהר – שבעה כרכים

לקט מעשיות ומשלים מספר הזהר הקדוש עם תרגום ברור ונגיש ללשון הקודש. הסדרה מכילה חמישה ספרים על חמישה חומשי תורה, ספר אחד על התורה וספר אחד על חמש מגילות.

סדרות הספרים הפופולריות ביותר באתר "אוצר הספרים זמינות לרכישה

צאינה וראינה – שלושה כרכים

שלושה כרכים של ספרים עבור נשים שלא ידעו לקרוא בלשון הקודש. הספרים כוללים פירושים כסדר פרשיות התורה והפטרות, לקט מדרשים ואגדות ופירושי ראשונים ואחרונים. ספרים מאד נפוצים בתפוצות לקריאת נשים בזמן שבת אחר הצהריים.

מדרש שוחר טוב על התהילים ומדרש שמואל על משלי – שלושה כרכים

הוצאה מחודשת של הספרים הללו שנחשבים למבוקשים מאד. ההוצאה החדשה היא מפוארת וכוללת גם תוספת של מראי מקומות והערות עם פירוש 'חיים טובים'.

שולחן ערוך הבהיר בינוני – שבעה עשר כרכים

הוצאה חדשה בה הודפסו כל הפירושים בפונט קריא ובאותיות מאירות עיניים. כולל תיקון טעויות ושיבושים ממהדורות קודמות.

סדרת היהדות מאת הרב עדין אבן ישראל שטיינזץ – ארבעה כרכים

ניסיון מיוחד ופורץ דרך לאפשר לקוראים ישראלים לגעת באופן בלתי אמצעי במקורות שונים מהיהדות. הסדרה נערכה על ידי כמה וכמה כותבים בקיאים המנוסים בהנגשת הידע לציבור ונערכה על ידי הרב שטיינזלץ. ארבע כרכים שכל אחד מהם מתמקד בנושא אחר: תורה, הלכה, חכמה ומחשבה.

אם כך – נגענו כאן בכמה מסדרות הספרים הפופולריות ביותר בעולם הרוח היהודי, כאלו שעשו שינוי משמעותי ושהן מבוקשות עד היום על ידי ישראלים רבים. כמובן שכל אחד מן הספרים הוא מעיין בלתי נדלה של ידע וחכמה, ואנו ממליצים בחום לקרוא ולהעמיק בהקדם.