נעלי עקב

אילו יכולנו היינו מסתובבות גם בבית בנעלי עקב, כי אין מה לעשות: נעליים כאלה מספקות מראה סקסי ונשי, הן מאריכות את הרגל, מתאימות כמעט לכל סגנון לבוש, ומקנות לטוטאל לוק שלנו אלגנטיות מהולה בביטחון. מצד שני, לא תמיד נוח ללכת עם נעליים שלא נועדו לספק תמיכה לכף הרגל אלא יופי ואלגנטיות נטו, לפעמים על חשבון נוחות ובריאות. אבל האם יש נעלי עקב נוחות? ואיזה סוגים של עקבים ישנן? וחשוב מכול: כיצד תכלי ללכת על עקבים בלי למצוא את דרכך המיידית לרצפה? מסתבר שנעלים כאלה הן תורה שלמה! הנה כמה דברים שחשוב לדעת על העניין:

קצת היסטוריה…

מי ששמעה על מארי אנטואנט הפאשניסטית הראשונה בהיסטוריה, ומי שחקרה קצת את פרס העתיקה: יודעת שנעלי עקב הן פריט עתיק יומין שהפך לסמל סטטוס בעולם ובעיקר בחצרות של צרפת כבר בשנת 1533. נעלי עקב תוצרת איטליה הפכו לפריט נחשק בקרב נשים באירופה ובפרס העתיקה והפכו להיט גם בקרב גברים שהוסיפו לעצמם גובה באמצעות עקבים שלעיתים עלו על 10 סנטימטרים. כיום תוכלו לנעול נעלי עקב בגובה כזה, או אפילו גבוהות יותר אותן נשים אמיצות נועלות בכיף.

סוגים שונים של נעלי עקב:

סטליטו

כולנו מכירות את עקבי הסטילטו הגבוהות שנכנסו לתודעה שלנו עם סדרות אמריקאיות כמו 'ליפסטיק' או 'סקס והעיר הגדולה'. סטילטו הוא 'פגיון' באיטלקית: שם ראוי ומתאים בהחלט לכאב שהנעליים יכולות להסב. עקבי סטילטו מתאימים למי שמורגלת בהליכה בגובה ואינה חוששת מהליכה עם עקבים שגובהם נע בין 5 סנטימטרים לפחות(!), לעד 20 סנטימטרים. העקבים נראו ברחובות כבר משנת 1930 וכיום הן פריט מבוקש מתמיד שמבליט את הנשיות ויוצר מראה חטוב וסקסי.

קיטן

קיטן הן נעלי עקב המתאימות למי שרוצה להראות אלגנטית אבל ללא סבל או מעידות בלתי צפויות. אם אתן נשים שרוצות להראות טוב ולהרגיש נוח, תוכלו לנעול נעלי עקב מסוג זה שמספקות נוחות ואלגנטיות. העקבים אינם עולים על 5 סנטימטרים והנעליים מתאימות לנשות קריירה פאשניסטיות שרוצות להנות ממראה מעודן סטייל אודרי הפבורן של שנות ה50. הנעליים מתאימות לחצאית, מכנסים אלגנטיות ואפילו לגינס או מכנסיים קצרים.

רוקי

עקבים מזכירים מעט את נעלי ה"פלטפורמה" המוכרות בשל שטח עקב גדול יותר שאינו בעל מראה סיכה. הנעליים עשויות בחלק התחתון מקשה אחת וישנה תמיכה לחצי מכף הרגל – מה שהופך את הנעליים לנוחות יחסית. נעליים אלה נחשבות פחות אלגנטיות ומתאימות למראה יום יומי. עקבי 'רוקי' אפשר לשלב עם חצאי מידי צבעונית או עם שמלה לבנה אביבית וגם עם מכנסי גינס או מכנסיים אלגנטיות מחויטות.

צ'אנקי

צ'אנקי זה לא רק טעם של גלידה, אלא שמדובר גם בדרך לתאר נעליים שהעקב שלהן עבה יחסית. עקבים כאלה מאופיינים בעיצוב עבה ורחב מה שמספק תמיכה. עם זאת, דווקא לעקבים הצ'אנקים בעלי המראה הגס נוסף גובה רב ממש כמו ב'סטילטו' – מה שהופך את הנעליים לדבר הבולט בטוטאל לוק. עקבים כאלה פחות שבריריים, לכן הם מתאימים למי שמתרוצצת ביום יום אבל גם יודעת לעשות זאת בגובה.

טיפ! ככה תכלי לצעוד בנוחות

אם תרצי לצעוד בנוחות על עקבים, תכלי להוסיף לנעליים מדרסים בהתאמה אישית. כך תכלי לאפשר מנח מאוזן יותר לכף הרגל וחלוקה נכונה של המשקל על כפות הרגליים.

לרשימה שלנו מתווספים גם סוגים נוספים כמו עקבי חתול בעלי מראה וינטג' עם גובה נמוך יחסית של 3.5 ס"מ עד 5 ס"מ . עקבי ספול שננעלו בעיקר במאות 1715 עד 1750 ע"ע מארי אנטואנט, ועקבי סיכה שמזכירים סטליטו אך מאופיינים בחומר מתכתי וחזק.