לנשום בריא

בעידן המודרני חשופים רבים לבעיות בריאותיות שמשפיעות באופן משמעותי על איכות הנשימה. זיהום אוויר, אלרגיות וחשיפה למזהמים מהווים רק חלק מהסיבות מדוע נכון להגיע לחדר מלח – אחד הטרנדים הבולטים של השנים האחרונות, ולא בכדי.

סובלים מבעיות נשימה? אתם לא לבד

בעיות נשימה הפכו לאחת הבעיות הנפוצות ביותר במאה ה 21. הסיבות לכך רבות: אחוז הולך וגדל של מעשנים, חשיפה לזיהום אוויר מוגבר וכן אלרגיות שהופכות את היכולת הבסיסית של הנשימה למורכבת ולעיתים אפילו קשה. חשוב להבין כי לא מדובר בבעיה פעוטה וזאת בשל העובדה כי בעיות נשימה משפיעות באופן משמעותי על איכות החיים, בייחוד אצל ילדים וכמובן אצל מבוגרים. עולם הרפואה הקונבנציונלי אומנם נותן את המענה מבחינת פתיחת מעברי האוויר, אולם בעבור רבים הטיפול התרופתי איננו מספק ונדרש לבצע חשיבה מעמיקה לגבי אפשרויות נוספת. אחת מהאפשרויות הוא ללא ספק לבקר בחדר מלח, שנחשב לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, ולא בכדי. מדובר בחדר שזוכה לביקוש אדיר, לא רק בעבור סובלים מבעיות נשימה אלא גם בעיות עור.

מהו חדר מלח ומדוע מומלץ לבקר בו?

חדר מלח הוא חדר שעשוי כולו מגבישי מלח טבעיים. למעשה, כל פינה בחדר מכילה מלח כולל הרצפה הנעשה דרך התקנה של בלוקים במשקל של מעל ל-20 ק"ג. מדובר בחדר סטרילי לחלוטין שבתנאים סגורים מאפשר לשאוף באופן טבעי את חלקיקי המלח, ובהתאם לכך ליצור דרך אלטרנטיבית לטובת הקלה בנשימה. השימוש בחדרי מלח מוכר במדינות רבות בעולם כמו בולגריה, רוסיה, אוקרינה וכן ארצות סקנדינביה הידועות במרבצי מלח טבעי, אולם ישראל לא נותרה מאחור וברחבי הארץ ניתן לאתר בקלות חדרי מלח בראשון לציון, תל אביב, ירושלים, באר שבע ועוד המציעים חוויה טבעית ואפילו עוצמתית לטובת מבוגרים וילדים שסובלים מבעיות נשימה ועור. החדר נותן מענה אלטרנטיבי בעבור סובלים מאסתמה, נזלת ושיעול כרוני, מחלות אלרגיה הקשורות במערכת הנשימה כמו גם בעבור ציבור המעשנים. מאחר והחדר בטיחותי לחלוטין אין חשש מתופעות לוואי וניתן לחזור לביקור חוזר, כל זאת מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר שחרור של ליחה ופתיחה של מעברי האוויר, בזכות הספיגה של חלקיקי המלח המכילים נתרן וכלור בריכוז של מעל ל 98%.

האם החדר מתאים לכולם? התשובה היא בהחלט כן

חדר מלח מתאים לכולם ולא רק לסובלים מבעיות נשימה. בעידן שבו רבים מאיתנו חשופים לזיהום אוויר כבד כמו גם מתקשים לנשום בצורה נכונה ובריאה, חדר המלח מהווה אלטרנטיבה מצוינת לטובת הירגעות אך גם לטובת פתיחת מעברי האוויר – ללא תופעות לוואי. מבקרים ששהו בחדר דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה הן כתוצאה וכחלק מהבנה כי דווקא לבקר בחדר יכול בהחלט לשמש לטובת יצירה של אורח חיים בריא ומאוזן. בעבור מעשנים, מדובר באלטרנטיבה מצוינת אשר מאפשרת לנשום בריא ואף ליצור מצב שבו ניתן להוציא באופן טבעי את הליחה שמצטברת בגרון בעקבות העישון. בעבור מעשנים "כבדים" הביקור בחדר מלח יכול בהחלט לחולל הבדל משמעותי מבחינת ההרגשה,

 

לסיכום, חשוב להבין כי אין מדובר בטיפול שמחליף קבלת ייעוץ אצל הרופא המטפל. זכרו כי בסופו של דבר גם ביקור בודד יכול בהחלט לחולל הבדל, ועל כן אם אתם סובלים מבעיות נשימה וממעוניינים לחזור ולנשום בריא – ביקור בחדר מהווה הזדמנות מצוינת ליצור לעצמכם אורח חיים מאוזן ובריא הכולל חשיפה למלחים טבעים. בכך, תוכלו להצטרף לאלפי הישראלים שכבר ביקרו בחדר מלח.