אחד השמות הבולטים ביותר בעולם הפיתוח, מזה שנים, היא שפת הפיתוח C++. אם אתם מתעניינים בלימודי תוכנה או לומדים זאת, ייתכן שאתם בודקים ובצדק, מהן אפשרויות התעסוקה עבור מי שמיומן בה?

החלטה חשובה

ההחלטה איזו שפת תכנות ללמוד, להתמחות בה ולחפש לגביה עבודה, היא החלטה משמעותית מאוד. עולם התוכנה הוא עולם שמתפתח ומשתנה בהתמדה. החלטה גרועה, עשויה להתבטא באפשרויות תעסוקה שהולכות וקטנות. ולהיפך – בחירה בשפה שנמצאת בצמיחה, עשויה להיות מפתח לעתיד תעסוקתי בטוח. כך שלפני שמנסים למצוא עבודה כתוכניתן C++ דרך חברת השמה, כדאי לשאול שאלה פשוטה – האם זה כדאי? האם זו השפה עבורכם? בתמצית (ועוד מעט נרחיב) התשובה חיובית. לא מדובר על שפת תכנות חדשה, כך שאין צורך יותר מדי "להמר" מבחינה זו. C++ היא לא השפה היחידה שכדאי ללמוד ואולי לא מה שמתאים לכם ביותר. אבל אם תשקיעו בה ובקריירה שלכם כמו שצריך, בהחלט לא תישארו מובטלים.

מה עושים עם שפה זו?

מדובר בשפת תכנות אשר הוכיחה עצמה בשטח כמוצלחת מאוד. השימוש בה פופולארי באופן עקבי, בתחומים רבים ושונים. רואים זאת, החל ממשחקי מחשב ועד מערכות הפעלה (שני עולמות שונים למדי). למעשה, מיותר לנסות ולפרט את כל התחומים שבהם עושים בה שימוש, מאחר שהם רבים כל כך! אלה כמובן חדשות טובות למחפשי עבודה. נקודה למחשבה: שפה זו הוצגה לראשונה בשנת 1985! העובדה שהיא עדיין בשטח ובולטת מאוד, אומרת המון.

אילו חברות משתמשות בה? 

בהתאם להיקף השימושים הרחב שיש לשפת C++, גם סוג החברות שמשתמשות בה רחב. אם מדובר על עבודה בסטארטאפים, מה שהם עושים יהיה פעמים רבות ממוקד מאוד. בהתאם לכך, ייתכן ששימוש בשפת תכנות זו, לא בהכרח יהיה רלוונטי אצלם. בחברה גדולה לעומת זאת, היכן שיש פעילות פיתוח רבה מסוגים שונים, זה כבר סיפור אחר.

איפה אפשר לעבוד בתור תוכניתן ++C?

איך מוצאים עבודה?

עבודה בתחום זה, ניתן למצוא הן באופנים כלליים רגילים והן במקומות ייעודיים. למה הכוונה? יש אפיקי חיפוש עבודה כלליים, בהם כדאי בכל מקרה להתעדכן. למשל

לוחות דרושים

לוחות הדרושים הוותיקים, אשר בהם תמצאו מדורי הייטק. בתוכם, סביר שתמצאו גם משרות לאנשי C++.

ירידי תעסוקה

ירידי תעסוקה שונים, אינם אפיק קבוע למציאת עבודה, אך גם בהם ניתן לעתים למצוא זאת.

ישנם גם מקורות חיפוש עבודה ממוקדים יותר, אשר אותם בוודאי כדאי לכם להכיר, למשל:

חברות השמה אשר מתמחות בהייטק

זהו כיוון חיפוש עבודה מומלץ במיוחד. חברות כאלה, נמצאות בקשרים ישירים ומתמשכים עם מעסיקים רבים בהייטק. לעתים, יש להן מידע על משרות פתוחות, לפני שהוא מתפרסם במקומות אחרים. כמו כן, פנייה למעסיקים דרכן, מספקת יתרון מסוים (כי המעסיק יודע שהפנייה עברה סינון ראשוני טוב).

קבוצות ברישות חברתי

ישנן גם קבוצות ברשתות חברתיות כגון פייסבוק, אשר עוסקות בשפה זו.

גופי הכשרה

המקום שבו אתם לומדים תכנות או מתכוונים ללמוד, עשוי להציע סיוע במציאת עבודה. גם אם הוא לא מציע זאת רשמית, הקשרים האישיים שתגבשו שם, עשויים להיות מפתח למציאת עבודה.

לינקדאין

הרשת החברתית המקצועית לינקדאין, שווה סעיף נפרד בפני עצמה. אם אתם מעוניינים בקריירה כמקצועני תכנות, כדאי לכם להירשם אליה ולהקים בה פרופיל איכותי. אין לרשת זו מתחרים, מבחינת רשת אשר מיועדת לאנשי מקצוע. החשוב ביותר (מעבר לפרופיל האיכותי), הוא לבנות שם רשת קשרים, שהיא המקור למציאת עבודות.

לסיכום

בחירה בשפת C++ ככיוון לימודים ותעסוקה, היא בחירה מצוינת.