אטרקציות באילת 2021

אילת היא אחת מערי הנופש הנחשקות ביותר לא רק לישראלים, אלא גם לנופשים מיעדים שונים כולל אירופה. מזג האוויר בה כמעט תמיד שמשי, דבר המאפשר בילויים הקשורים בים. סביבתה של העיר מאפשרת טיולי יום מהנים בהרים בעלי גוונים אדמדמים ונופים מהממים. בתי המלון בה ערוכים לקבל תיירות פנים או חוץ ברמה הכי גבוה שיש. מי שמגיע אל העיר ימצא שיש בה מבחר עצום של אטרקציות תיירותיות שונות. במאמר הזה נציג את המומלצות שבהן לחוויה הכי מהנה שיכולה להיות בחופשה שלכם באילת.

 

אבובים

זוהי אטרקציה ימית כמובן. הרעיון הוא שיט על גבי אבוב המשתרך לו אחרי סירה מנועית. זוהי פעילות מתאימה לעשות בקבוצת חברים. היא כוללת כמובן הרבה נפילות למים, אבל אל דאגה, הן לא כואבות ולמעשה הן חלק בלתי נפרד מהחוויה עצמה. ניתן לבצע את הפעילות בקבוצה של עד חמישה אנשים על אבוב אחד בכל פעם. כרטיסים או קופונים לאבובים ניתן למצוא באתר אטלנטיס אילת במחירים שיהיו לעיתים נמוכים ממחירי הקופה באתר המפעיל עצמו.

 

טיול טרקטורונים

זוהי פעילות המתאימה למבוגרים בעלי רישיון נהיגה. טיול הטרקטורונים נערך בהרים ליד העיר כאשר המסלולים מגוונים ומותאמים לצורך שלכם. ניתן לבצע טיול טרקטורונים כקבוצה כאשר על כל טרקטורון רוכב אחד. לחילופין, ניתן לרכב על הטרקטורון גם בזוג וכך להפוך את החוויה אפילו לרומנטית. טיולי הטרקטורונים אינם יקרים ומתחילים בטווח של 250 ש"ח למשתתף כולל כל ההוצאות הנלוות.

 

צלילה

אחת האטרקציות הגדולות באילת, ואחת מאפשרויות לטיול מעניין ביותר בארץ, היא הים האדום והחיים המגוונים שנמצאים בו: דגים, מלפפוני ים, אלמוגים, קיפודים, אצות בשלל צורות וצבעים ועוד רבים אחרים. את כולם תוכלו לפגוש בצלילה מודרכת המתאימה גם למי שאין לו שום ניסיון בתחום. הפעילות מתאימה מגיל שמונה ואילך כאשר נדרשת יכולת שחיה ברמה סבירה. הצלילה כוללת הדרכה צמודה ואת כל הציוד כולל גם שהיה על החוף ללא תשלום נוסף. הצלילה נעשית לעומק של שישה מטרים. בעומק כזה ניתן כבר להתרשם ממאות מינים של דגים ויצורים שונים. הצלילה החווייתית יכולה להתאים מאד גם למי שחושב על המשך לימודי צלילה והיה רוצה לטעום ולבדוק אם זה מתאים לו.

 

המצפה התת ימי

אפשרות נוספת לצפייה במגוון החיים הרב בים סוף היא ביקור במצפה התת ימי. זהו למעשה מגדל הפוך בו אנחנו יורדים אל מתחת לפני המים כאשר מה שמפריד ביננו לים היא זכוכית גדולה דרכה ניתן לצפות. החיים מתחת למים מרתקים בכל מקום ובאילת על אחת כמה וכמה. בחלק מהמקומות נראה אלמוגי ענק בשלל צבעים. במקומות אחרים ניתקל בדגים בצורות שונות, כולל כמה מינים שיכולים לעקוץ אותנו. במקום יש הדרכה מאד מפורטת והוא מתאים הן לחובבי טבע מושבעים והן לכל השאר. מכיוון שזהו ביקור רגלי ממש כמו בכל מוזיאון, הוא מאפשר הצצה אל העולם התת ימי גם למי שלא יכול לצלול מפאת גילו או מגבלה גופני כלשהי.

 

ריף הדולפינים

זהו חוף אליו מגיעים דולפינים ולעיתים שוחים סמוך לאנשים עצמם. חשוב לציין שהדולפינים אינם מוגבלים בשום צורה שהיא והם מגיעים אל החוף מתוך בחירה ומתוך רצון להיות בקרבת אנשים. לא בכל ביקור תוכלו לראות את הדולפינים באותו האופן ולמעשה אין כל התחייבות שאכן תראו אותם בכלל. הביקור בכל זאת שווה מכיוון שאם תצליחו לשחות ליד הדולפינים, זו אחת החוויות החזקות שיישארו איתכם מהביקור באילת.