פתרונות אחסון נעליים

לא מוצאים מקום לאוסף הנעליים שלכם? ובכן, גם בחדר קטן ניתן ליצור פתרונות אחסון מתקדמים ונגישים. במדריך זה נציג סקירה של מספר פתרונות אותם תוכלו ליישם בבית – במינימום מאמץ.

פתרונות אחסון לנעליים: כך תוכלו להפעיל יצירתיות גם בחדרים קטנים

רוב הדירות במדינת ישראל הן דירות קטנות ומשום כך נדרש להפעיל חשיבה מחוץ לקופסא, בייחוד בכל הקשור לאחסון. למעשה, נעליים מפוזרות ברחבי הבית ובוודאי בחדרים מובילות לתחושה של אי סדר, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחדר קטן ולכן גם פיזור ולו הקטן ביותר מוביל לתחושה של חדר קטן עוד יותר. החדשות הטובות הן שכיום ניתן להשתמש במגוון רחב של פתרונות אחסון המיועדים בעבור חדרים קטנים, אותם תוכלו ליישם באופן קל ופשוט. אולם, רגע לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה רצוי לבצע מדידה של החדר כמו גם סינון של נעליים, כך שתוכלו להיות מדויקים אך גם מסודרים. בשלב הבא, נבחן את הפתרונות המוצעים כיום:

ארונות נעליים

ניתן לרכוש ארונות נעליים בהתאמה אישית דרך חנות המתמחה בתחום בעלות כספית נוחה ומשתלמת. מדובר בפתרון אידיאלי בעבור אחסון של נעליים וזאת בשל העובדה כי לא מדובר רק בפריט פונקציונאלי אלא גם מעוצב שמשתלב בצורה מושלמת עם תמהיל העיצוב של החדר, בין אם מדובר בחדר שינה או אפילו בסלון. מדובר באופציה אידיאלית מאחר וניתן לארגן ולסדר את הנעליים ע"פ קטגוריות ולשלוף אותו בקלות ובנוחות, כאשר הארון עצמו הינו ארון איכותי שנשמר למשך שנים רבות.

שקית אחסון

מדובר בשקית עשויה חומר PVC שאותה ניתן לתלות בתוך ארון הבגדים. בכל שקית ניתן לאחסן עד 20 זוגות נעליים. עם זאת, שימו לב כי מדובר בפתרון אחסון נהדר בעבור נעליים שטוחות אבל עדיף להימנע מלהכניס לשקית נעלי עקב או נעלי ספורט מאחר והן עלולות להוביל לריחות רעים בתוך הארון.

קופסאות שקופות

קופסאות שקופות לאחסון אותו ניתן לרכוש בכל חנות מהוות  פתרון נהדר לטובת אחסון נעליים, באופן נסתר. במידה ויש לכם מיטה מוגבהת ניתן להשתמש בפנים המיטה לטובת אחסון של נעליים דרך קופסאות שקופות בהן ניתן לאחסן זוגות נעליים. בעבור מתקדמים, רצוי להוסיף לכל קופסא מדבקה עם תגית שכך ניתן יהיה לשלוף בצורה מהירה את הקופסא הנכונה במקום להתחיל ולסדר את כל הקופסאות בצורה מסודרת.

מדפים

בעבור חדרים קטנים, ניתן ליצור נישה ייחודית באמצעות מדפים מרחפים. למרות שלא מדובר בפתרון אידיאלי מאחר ונדרש לשים דגש על סידור וארגון של זוגות הנעליים באופן קבוע, עדיין מדובר בדרך נהדרת להציג את האוסף אך גם לשמור על הנעליים בצורה מושלמת – מאחר ואחסון בתוך קופסא או שקית מוביל להופעה של אבק ולכלוך. במידה ויש אוסף של נעלי עקב, מדובר בדרך נהדרת להציג לראווה את האוסף.

ארגונית

ארגונית נעליים היא למעשה תא אחסון אותו ניתן להצמיד לדלת או לארון, ובכך לאחסן את הנעליים בצורה מסודרת בתוך תאים מחולקים. מדובר בחומר עמיד אך גם דק יחסית ולכן לא מדובר באופציה נהדרת לאחסון של נעל שטוחה, נעלי בובה ונעלי ספורט אך לא נעליים יקרות כמו גם נעלי עקב.

לסיכום, היכולת שלכם לאחסן את הנעליים בחדר קטן היא אפשרית אך דורשת תכנון מוקפד. העדיפו שלא להעמיס על החדר מספר פריטי ריהוט שגם תוספים מקום וגם עלולים לגזול מקום יקר, מתוך מטרה ליצור ניצול מקסימלי של שטח החדר לטובת אחסון שהוא גם נגיש אך גם מעוצב.