בשנה האחרונה ניתן לראות כיצד הלוואות חברתיות תופסות תאוצה. מדובר בהלוואות אשר ניתנות דרך אנשים פרטיים, בריבית נוחה ועם מעטפת מקצועית וכלכלית לכל אורך הדרך. מי זקוק לכך ומה חשוב לדעת? על כך ועוד – במאמר הבא.

הדור הבא של ההלוואות: הלוואת חברתיות

אם בעבר כאשר נקלענו למצב כספי בו נדרשנו לבקש הלוואה, הצעד הברור מאליו היה לגשת לסניף הבנק. עם זאת, הריבית הרצחניות הובילו לא מעט ישראלים למחשבות מחודשות לגבי לקיחת הלוואה, הן בשל הריבית וההצמדה והן בשל התנאים הקשיחים מצד הבנקים אשר החלו להגביל את גובה ההלוואות הניתנות לציבור, בייחוד בצל המשבר הכלכלי החריף הנוצר בשל נגיף הקורונה. בשל כך, ניתן לראות כיצד ההלוואות החברתיות אשר היו זניחות עד עתה החלו לתפוס תאוצה, כחלק מהדור הבא של לקיחת הלוואה. הלוואה חברתית היא למעשה הלוואה אותה ניתן לקבל דרך אנשים פרטיים, כאשר גובה הריבית נמוך בעשרות אחוזים מאשר בבנקים. נוסף לכך, הלוואות חברתיות הן אופציה נוספת למימון בעבור רכישת רכב, יציאה לחופשה או סגירה של המינוס, ולכן זה הזמן להכיר את התחום אשר ע"פ הערכות של כלכלנים רק ילך ויצבור תאוצה.

מה צריך לדעת בנושא?

לפני שנצלול לעומק העניין, חשוב לציין שמומלץ לחקור את הנושא לעומק ולהכיר אותו לפני שמקבלים החלטה. מידע רב נגיש באינטרנט, אבל פרק 7 מתוך הפודקאסט "חיות כיס" יתאים לכם בדיוק ויעזור לכם להכיר את הנושא לעומק, לאורכו ולרוחבו.

מה הן הלוואות חברתיות ומי זקוק להן?

מי זקוק להלוואה חברתית?

אזרחים אשר קיבלו סירוב מהבנק לצורך קבלת הלוואה או מעדיפים שלא לפנות לחברות האשראי או חברות חוץ בנקאיות יכולים לקבל הלוואה חברתית, תחת תנאים מסוימים. מדובר בהלוואה בין אנשים ולכן גובה ההלוואה יכול לנוע בין כמה עשרות שקלים ועד ל 30,000 ויותר מכך, כאשר ניתן לקבל את ההלוואה ללא ריבית ועם דיסקרטיות מוחלטת. אין ספק כי לקיחת הלוואה מהווה צעד משמעותי מבחינה כלכלית, ולכן חשוב להבין כי באמצעות אותה הלוואה ניתן לקבל מימון בעבור כל מטרה. בצל נגיף הקורונה והמשבר הכלכלי החריף, יותר ממיליון ישראלים מוגדרים כמובטלים ורבים איבדו את מטה לחמם. בשל כך, אם אתם זקוקים לאותה הלוואה בהחלט מדובר בנתיב סיוע אפקטיבי, נוח ונגיש בעבורכם. נכון שכיום המצב השתפר ורבים חזרו למעגל העבודה, אך המשבר עדיין הותיר את חותמו על ישראלים רבים.

מי לא עומד בתנאים לקבלת הלוואה?

במידה שדירוג האשראי שלכם נמוך, הסיכוי לקבלת הלוואה יורד. עם זאת, ישנן חברות אשר מעניקות הלוואות חברתיות גם למסורבי אשראי בתוספת של ריבית והצמדה, אולם בשונה מהבנקים מדובר בהלוואה אשר אותה ניתן לקבל בליווי מקצועי וכלכלי ממיטב המומחים. על מנת לקבל את ההלוואה, יש ליצור קשר עם חברה מקצועית ומובילה בתחומה אשר לה ניסיון בתחום, וזאת בכדי לקבל את המימון הנדרש. זכרו, מצב כלכלי עגום הוא אינו גזרת גורל אלא כיום ניתן לקבל אופציות חדשניות. במידה ואתם זקוקים להלוואה לטובת סגירת מינוס, חשוב ליצור לעצמכם מעטפת כלכלית לצד ליווי מקצועי של כלכלנים, כך שתוכלו לדעת בדיוק מהו גובה ההלוואה ותנאי החזר בהם תוכלו לעמוד.