אבקת חלבון נחשבת לאחד המוצרים הנמכרים ביותר בעבור ספורטאים חובבים ומקצועיים כאחד. אולם, לא פעם תהליך הרכישה נפגם כתוצאה מבחירה לא נכונה. כיצד תוכלו לבחור את המוצר הנכון ביותר בעבורכם? להלן הפרטים.

אבקת חלבון: כללי ברזל לתהליך רכישה

בשנים האחרונות נרשם זינוק במספר הרכישות של אבקת חלבון, כאשר מדובר באחד המוצרים המבוקשים ביותר בעבור ספורטאים חובבים ומקצועיים כאחד. כידוע, לאבקת חלבון שורה של יתרונות: עלייה במסת השריר, ערכים  תזונתיים גבוהים, גישור על פערי תזונה וכמובן שיפור הישגים בזמן אימון ולאחריו ובהתאם לכך גם הפחתה בסיכוי לפציעות משמעותיות. מאחר וחלבון הוא אחד מאבני המזון החשובים ביותר לגוף האדם, ניתן בהחלט לראות מגמה של ספורטאים חובבים שמחליטים לשלב את אבקת החלבון כחלק בלתי נפרד מהתפריט התזונתי. עם זאת, לא רבים מבינים כי ישנם סוגים שונים של אבקות ועל כן רבים מתלבטים בשאלה כיצד לבחור את המוצר הנכון ביותר בעבורם. לחצו כאן למדריך של אתר ויטה+, הכולל המלצות על אבקות חלבון שונות. נוסף לכך, החלטתם לבצע רכישה של אבקת חלבון? רצוי לשאול את עצמכם מהם הצרכים שלכם ומה תרצו להשיג באמצעות צריכת האבקה, כך שתוכלו לבחור את האבקה הנכונה בעבור הצרכים הבריאותיים לצד הספורטיביים. מהם הפרמטרים עליהם נדרש להקפיד בתהליך הרכישה? להלן דגשים חשובים:

סוג החלבון

כיום ניתן לבצע רכישה של אבקות חלבון מסוגים שונים: מי גבינה, קזאין, אפונה, אורז, סויה ועוד. כל אבקה מכילה ריכוז שונה של חלבון, ועל כן חשוב לקרוא את הרכב המוצר המצוין על גבי האריזה בכדי להבין האם סוג החלבון מתאים לסוג האימון שלכם (חשוב לזכור שלצד האבקה, לא צריך לוותר על מזונות שעשירים בחלבון ולחלק את כמות החלבון ביניהם ובין האבקה בהתאם).

אבקת חלבון מומלצת: איך בוחרים את המוצר הנכון ביותר?

כמות החלבון

בהתאם לשוני אותו ציינו בסעיף הקודם בכל הקשור לסוג החלבון, כמות החלבון היא משתנה שגם אליו צריך לשים לב. בעבור ספורטאים כמות ממוצעת מומלצת היא 25 גרם, כאשר מדובר בכמות אידיאלית לאימון ע"פ מומחים לפיתוח גוף. ככל שכמות החלבון גבוהה יותר, כך ניתן לתמוך בצרכים הפיזיולוגיים ובהתאם לך לסייע לבניית של מסת שריר. במידה ואתם מבחינים כי הכמות של החלבון היא פחותה מ 25 גרם, עדיף לוותר.

רכישה דרך מותג מוכר

הפיתוי לבצע רכישה של חלבון בעלות כספית נמוכה ממחיר השוק היא בהחלט ברורה, אולם עדיף להשקיע את הכסף במותג מוכר ובעל ניסיון מוכח בתחום מאשר חברה שאינכם מכירים. מאחר והביקוש לאבקות חלבון הוא גבוה, ניתן לאתר בקלות ברחבי הרשת חיקויים של אבקות חלבון שעלולים לסכן את בריאותכם. בדקו היטב כי אתם רוכשים דרך מותג בעל המלצות כמו גם כזה שמשווק את אבקות החלבון באישור משרד הבריאות, לצורך תהליך רכישה מושכל ומדויק לצרכים שלכם

אריזה

פרמטר חשוב בתהליך הרכישה קשור דווקא לאריזה של המוצר. חברות רבות מציעות אבקות חלבון בכמות גדולה שיכולה להספיק למשך מספר חודשים, אולם מאחר ומדובר בחלבון בעל ערך תזונתי אריזה לא נאותה עלולה להוביל לאובדן הערכים הבריאותיים ובהתאם לכך האפקטיביות של האבקה תפחת באופן משמעותי. לכן, בדקו כי מדובר באריזה שמאפשרת לשמור על הטריות באמצעות איטום המותאם לשימוש חוזר.

טעם

מומלץ להתנסות במספר טעמים של אבקת החלבון לצורך בחירה נכונה. עדיף שלא להסתמך על דעות של אחרים, מאחר וטעם הוא כידוע עניין אישי, וטעם שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים לאחר. ישנם מגוון רחב של טעמים: וניל, בננה, שוקולד ועוד, ועל כן כל אחד יכול למצוא את הטעם אליו הוא מתחבר לצורך בחירה המותאמת בדיוק לטעמכם האישי.

לסיכום, דרך הפרמטרים אותם הצגנו לכם כעת תוכלו לבצע תהליך רכישה מושכל של אבקת חלבון אשר תשרת היטב את הצרכים הגופניים אך גם תהווה תוסף תזונה מצוין ובעל יתרונות בריאותיים בולטים.