בעולם המודרני של היום, קיימים פתרונות טכנולוגיים לסוגיות ניהול המשאבים והתהליכים העסקיים של ארגונים או חברות. חשוב להכיר את אותם הפתרונות – ולבדוק האם מערכות שכאלו יכולה לשדרג את ניהול העסק ולאפשר לעסקים להתנהל באופן יעיל ואפקטיבי.

מערכת ה-ERP תפנית

תפנית היא מערכת ERP שמתמחה במגזרים ספציפיים, ומביאה פתרון ייעודי לניהול משאבי העסק במגזרים האלה. חשוב להדגיש, כי מערכת כזו מציעה פתרון ייעודי לשוק במגזרים שבהם היא מתמחה, כולל: קמעונאות, יבוא ושיווק מוצרי צריכה, מרכזים רפואיים, יבואני רכב, ליסינג והשכרה, אשראי חוץ בנקאי, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), בתי דיור מוגן, עסקי נכסים ונדל”ן מניב, חברות שירותים, ניהול מרכזים לוגיסטיים, מוסדות אקדמיה ומלכ”רים. כך מקבלים את כל הדרוש לניהול המשאבים של העסק, בצורה מותאמת אישית. תפנית נמצאת בפיתוח ושכלול מתמשך (מעל לשני עשורים). חברת הטכנולוגיה מטריקס היא שפיתחה את המערכת, שמיועדת לארגונים בינוניים וגדולים.

שרת וירטואלי בענן

שימוש בשרתים, הוא צורך חיוני של עסקים מתקדמים. שרתים אלה, משמשים עבור אינספור צרכים, דוגמת שרת דואר, שרת גיבוי, שרת פיתוח, שרת בסיסי נתונים, אירוח אתר על שרת וורדפרס ואולי שרת לאירוח מערכת מחשוב נוסח ERP או CRM. שרתים וירטואליים או Virtual Servers, מאפשרים להקים ולנהל שרתים כאלה, באופן קל, מהיר וגמיש במיוחד. צעד נוסף קדימה, מספקת צריכת שרתים וירטואליים כשרות ענן מסוג VPS (אוVirtual Private Server). שרתי VPS מסוגלים להיות מותאמים במהירות, לדרישות משאבים משתנות. מבחינה עסקית, יש לכך חשיבות גדולה.

מערכות טכנולוגיות לארגונים וחברות: מתקדמים לעבר עתיד הניהול הממוחשב

מרכזיות בענן

מרכזיות VoIP בענן, משלבות טכנולוגיה מתקדמת של מרכזיות תקשורת עסקיות, עם שירותי ענן. מרכזיות אלה מאפשרות גם לעסקים קטנים, ליישם בקלות יכולות מתקדמות שהפכו לסטנדרט אצל עסקים גדולים. למשל, Interactive Voice Response (או IVR) – מערכת ניתוב קולי מתקדמת. ניהול שלוחות, הקלטת שיחות, שיחות ועידה, הצפנת שיחות – מדובר במערכות שעשירות ביכולות. כאשר צורכים אותן כשירות ענן, מקבלים כל זאת בעלויות נוחות במיוחד, עם כל היתרונות האחרים של שירותי הענן.

ניהול אבטחה מתקדם

אבטחת מערכות מחשוב, הייתה תמיד נושא מורכב במיוחד. עם הזמן, התפתחו עבורו מגוון רחב של כלי עזר. חלקם מגנים, אחרים עוזרים לנתח דברים שונים, עוד כלים מתמקדים בנישות מיוחדות וכן הלאה. מה שחשוב במיוחד, הוא לנהל כל זאת באופן מאוחד ושיטתי. עבור עסקים, היבט האבטחה חייב להיות מטופל כך, מאחר שהוא מסוג הדברים שטיפול כושל בהם עשוי למוטט את העסק כולו. הוא עלול להוביל לנזקים כספיים ותדמיתיים גדולים ומהירים. לכן, עסק מתוחכם ומודרני, לא יסתפק בשלל כלי האבטחה שהוא אסף עם הזמן, ללא תכנית מסודרת. במקום זאת, יבטיחו שיש כלים מרכזיים לניהול נושא קריטי זה, דוגמת כלי Security information and event management (SIEM). לטפל בזמן אמת בהתראות האבטחה השונות, מכל מערכות המחשוב, הוא משימה בלתי אפשרית לצוות אנושי. במצבי חירום אמיתיים יש להגיב בהקדם האפשרי, אבל ניתוח ההתרחשויות לוקח זמן. עלות כוח האדם שמומחה באבטחה גם יקרה למדי. SIEM ופתרונות דומים, מספקים לכך מענה מצוין. הם גם יעילים יותר ממה שאדם יכול להיות וגם עושים את עבודתם יותר בזול. כמובן, יידרש מומחה אבטחה שיפעיל את המערכת וינהל אותה.

לסיכום

אם אתם מנהלים עסק או ארגון, חשוב להכיר תוכנות כאלו שעשויות להיות שונות מהתוכנה שבה אתם משתמשים עכשיו, ושימוש בהן יכול לשדרג משמעותית את ניהול העסק. ניהול המשאבים של העסק הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר לניהול תקין של עסק, ותוכנה שמספקת פתרון ייעודי בתחום תוכל לסייע בניהול אפקטיבי ובשיפור תהליכי הייעול של העסק.