פתרונות מחשוב לעסקים

שירותי ענן הם דרך מעולה להרחיב את מערך המחשוב שלכם. למעשה, עסקים מתוחכמים ומודרניים, עשויים להתבסס במידה רבה מאוד ובעיקר, על שירותי ענן מסוגים שונים. אלה כמה דוגמאות בולטות, לשירותים שאתם קרוב לוודאי תרצו במיוחד:

שרתים וירטואליים

כל מערך מחשוב מתבסס על היקף מסוים של שרתים. היכולת לשכור שרתים כאלה כשירותי ענן, מזניקה אפשרות זו קדימה, עם גמישות ונוחות כספית גבוהות במיוחד. כדוגמה לכך, תוכלו למצוא באתר GNS מידע על שירות כזה.

את מפרט השרתים הוירטואליים ניתן להגדיר ולשנות בקלות, עם סקלאביליות מצוינת. אלה לרוב שרתים מסוג VPS (Virtual Private Server), אשר מספקים יכולת התאמה גבוהה, לדרישות משאבים משתנות. בשימוש בשרתים אלה, הסרבול שכרוך ברכישת שרת פיזי ושימוש בו יורד לכם מהכתפיים ועובר אל ספק השירות. כמו כן, אתם נהנים משימוש בטכנולוגיה העדכנית ביותר, בין אם זה דיסקים מסוג SSD או תוכנות שמעודכנות בהתמדה מאחורי הקלעים.

שירותי גיבוי

גיבוי הוא פעילות חשובה מאוד לכל עסק, אשר יש לבצע באופן שוטף, תוך הקפדה על הפרטים ועל בדיקת הגיבוי. אחד התפקידים החשובים ביותר של הגיבוי, הוא הגנה למקרי אסון, בהם העסק נפגע פיזית ונפגעות גם מדיות האחסון שלו. לכן, גיבוי למקום מרוחק הוא דבר חשוב מאוד. שירותי גיבוי בענן מאפשרים לעשות זאת ובאופן קל וגמיש במיוחד. שירותים אלה כוללים מידה רבה של התאמה אישית ואוטומציה, כך שתוכלו להגדיר מראש מה אתם רוצים והתהליכים יתבצעו במינימום עבודה מצידכם. תוכלו לגבות ולשחזר בנוחות, ממגוון התקנים, למגוון מטרות, בכול שעה ובכול זמן. הגיבוי גם יכול להיות מוצפן ומאובטח.

תכנית התאוששות מאסון

שירות תכנית התאוששות מאסון (Disaster Recovery Plans) מסייע להתמודד עם מקרי כשל חמורים שונים בעסק. ניתן וחשוב להתאימו אישית לצרכיכם והדבר יצמצם נזקים ואף ימנע אותם מראש ככל הניתן. כל זאת, מתבצע בסיוע אוטומציה ועל בסיס מדדים שאתם מגדירים, כולל RPO או Recovery Point Objectives (זמן בין גיבוי לגיבוי) ו-RTO או Recovery Time Objectives (זמן התאוששות מבוקש).

האצת ביצועים

האצת ביצועי השרתים שלכם ובמיוחד אתרים שמתארחים עליהם, ניתנת לביצוע בסיוע שירות Content Delivery Network. ה-CDN פועל על רשת שרתים שמפוזרת במיקומים גיאוגרפיים שונים. הוא מאפשר להנגיש את המידע שלכם לצרכניו, באופן הזריז ביותר. אפשרות נוספת הוא שירות מאזן עומסים (load balancer). ביצועים אופטימאליים, מובילים ללקוחות מרוצים ולתפקוד טוב של העסק בכלל.

שירותי אבטחה שונים

אבטחה היא כיום אתגר משמעותי מאוד לעסקים. ואכן, ישנם בתחום האבטחה אינספור שירותי ענן שימושיים. Anti-DDoS הוא שירות שיגן על האתר שלכם מפני התקפות מניעת שירות מבוזרות (Distributed Denial of Service). חומת אש (Firewall) בענן תספק חציצה חיונית מול איומים חיצוניים שונים ובמידת הצורך ישנם גם שירותי Web Application Firewall אוWAF .

שירותי עזר לניהול

עוד סוג שירותים חשוב מאוד, מהווים שירותים שמסייעים בניהול מערך המחשוב עצמו. שירותי עזר למעבר לענן, יסייעו לכם להתחיל להשתמש בשירותי ענן שונים, בהקדם האפשרי ובאופן כמה שיותר "חלק". שירותי תמיכה טכנית, יתנו פתרון זריז ואיכותי לאתגרים טכניים שונים. שירותי ענן מנוהלים, יספקו ניהול חיצוני של שירותי הענן בהם אתם עושים שימוש. שירות Network Operations Center או NOC יספק ניטור פעילות רצוף לרשתות שלכם.

לסיכום

זו היא כמובן רק רשימה חלקית של שירותי ענן זמינים. מדובר על שירותים חיוניים במיוחד, אשר להם בוודאי תוסיפו שימוש בשירותים שחשובים לכם ספציפית.