חברה לשירותי ענן עסקיים

בחירת ספק שירותי ענן, הוא שלב חשוב ב"ניהול ספקים" של עסקים מודרניים. בחירה חכמה ושקולה, תבטיח המשך עבודה חלק ויעיל מול אותו ספק. בחירה גרועה, תבטיח "צרות" ושיבושים בעבודה וכמובן, את הצורך לאתר ספק אחר. הדגשים הבאים, יסייעו לבחירה מושכלת ובטוחה של ספק שירותי ענן:

חוויית שימוש טובה

לפני שניכנס לנקודות ספציפיות, נציין היבט חשוב: מכלול ההיבטים הוא מה שקובע בסופו של דבר והוא מתבטא בחוויית שימוש טובה שלכם כלקוח, מול הספק הנבחר. משמע – אוסף שירותי הענן שהם השירותים שאתם מחפשים (תוכנית התאוששות מאסון וכו'), אשר ניתנים ברמה גבוהה, על בסיס פלטפורמה טובה בפריסה עולמית, לצד שירות ותמיכה מקצועיים. תוכלו לראות באתר קמטרה דוגמה טובה לחברה שמציעה כל זאת. בחשיבה צרה, עשויים להעדיף ספק שמציע היבט מסוים טוב יותר. אבל אידיאלית, בחשיבה לטווח ארוך, עדיף כמובן למצוא ספק שממנו מקבלים את "החבילה כולה", מבחינת קשת השירותים ואופי העבודה מול הספק עצמו.

איכות ואמינות

בעולם העסקים, אין תחליף להיבט האמינות. ספק אשר מספק את הסחורה היטב רוב הזמן, אבל מפשל מולכם כל כמה ימים – לא טוב מספיק. נזכיר, שקל למדי לעבור בין ספקי שירותי ענן. התחרות בתחום זה עזה, הטכנולוגיה וותיקה ומבוססת ואין סיבה לגיטימית, שספק לא יציע שירותי ענן אמינים, באופן קבוע, לאורך זמן. תקלות תמיד יש, אצל כולם, אבל ספק איכותי יהיה ערוך ביעילות, גם לטפל בהן. אל תתפשרו על איכות! לכן חיוני לבדוק לגבי כל ספק כזה, במקורות שבהם אתם רגילים לבדוק זאת. האם אתם מכירים מי שמשתמש או השתמש בשירותיו? האם חיפוש חופשי באינטרנט מעלה מידע שימושי בנידון? תיתכן כמובן גם פנייה לחברות מסחריות, שבודקות רקע פיננסי ואחר של גופים שונים – כל מה שעובד עבורכם.

התאמה כספית

שירותי ענן הם לרוב סוג שירות שאיננו יקר יחסית לתועלותיו. זה הוא אחד היתרונות החשובים שלהם. עם זאת, באופן טבעי חשוב שתבדקו כמובן את הכול ההיבטים הכספיים, בכדי לראות שמשתלם לכם לעבוד עם אותו ספק. גם כאן, כדאי לחשוב באופן רחב ולקחת בחשבון תסריטים עתידיים אפשריים. סקלאביליות נדרשת בשירותי ענן ואפשרית באופן די שגרתי אצל הספקים. אבל באיזה מחיר? החל מאיזו נקודה, הצרכים שלכם יתבטאו בצורך לעבור לחבילה אחרת (למשל) וכמה זה יעלה? כדאי לבדוק זאת מראש, בכדי לצמצם הפתעות ואכזבות בהמשך.

התאמה להווה ולעתיד

מאחר שההסתמכות על שירותי ענן רחבה כל כך ומאחר שהם מגוונים, ייתכן מאוד שתזדקקו בהמשך לשירותים אחרים. למעשה, הדבר כמעט וודאי, לאור הדינאמיות של עולם העסקים המודרני. לכן חשוב לשים לב למה שמציע ספק שירותי הענן, גם מעבר לשירותים להם אתם זקוקים כרגע. הדבר עשוי להתבטא למעשה בשני אופנים. האחד, הוא הרחבה באותו כיוון. למשל – להוסיף לשירותי גיבוי שאתם צורכים, גם שרות DRP. היא יכולה להיות גם הרחבה בכיוון אחר לגמרי.

גיוון מול התמחות

בהמשך לנושא ההתאמה לעתיד, נציין כי ספק שירותי ענן לא חייב להציע היקף שירותים גדול במיוחד. אם הוא מתמחה בקבוצת שירותים קטנה ואתם זקוקים לשירותים מעבר לכך, ייתכן שעדיף לכם לבחור בו, לצד ספקים נוספים. כי מי שמומחה בכל דבר, לרוב לא מומחה באמת בכלום. כך שעדיף לבחור ספקים איכותיים, גם אם זה באוסף שירותים מצומצם וגם במחיר של עבודה מול כמה ספקים במקביל.

לסיכום

גשו לתהליך בחירת ספק שירותי הענן שלכם ביסודיות ובתשומת לב ומובטח לכם שתמצאו ספק איכותי שיעניק לכם שירות טוב ואיכותי ויסייע לכם לנהל את העסק שלכם על הצד הטוב ביותר.