עולם הרפואה האלטרנטיבי מציע שפע של טכניקות טיפול, כאשר אחת מהטכניקות המובילות היא טכניקת טיפול בשם כירופרקטיקה. מדובר בטיפול שמקורו עוד ביוון העתיקה, והוא מבוסס על אבחון, טיפול ומניעה של הפרעות שמתרחשות במערכת השלד ומשפיעות על הבריאות, בייחוד כאשר ישנם כאבים עזים באזור הגב, כתפיים ושכמות. טיפול זה נוסד בשנת 1985 על ידי האמריקאי דניאל פאלמר שהקים את בית הספר הראשון שהתמקד בטיפול במגע בעמוד השדרה, מתוך מטרה לסייע למבוגרים כמו גם בני נוער להתמודד עם הכאבים מהם הם סובלים. בעקבות ההצלחה של השיטה ברחבי העולם, גם כאן בישראל התחום התחיל לתפוס תאוצה, ועדות לכך ניתן למצוא במרכז רפאל אשר מציע טיפולי כירופרקטיקה בהתאמה אישית, וזאת על ידי מטפלים מוסמכים. מה עומד בבסיס השיטה וכיצד היא משפיעה על עולם הרפואה המודרני? להלן הפרטים.

כירופרקטיקה – כל מה שצריך לדעת אודות התחום

תחום הכירופרקטיקה הוא תחום נרחב שמתמקד באבחון, טיפול ומניעה, כאשר המונח מגיע מהשפה היוונית ומבוסס על טיפול באמצעות הידיים בלבד. מרכז רפאל אשר נחשב למרכז המוביל בישראל בתחום הרפואה ההוליסטית מציע למטופלים מכל חתך הגילאים אשר סובלים מכאבי גב שמקרינים לאזורים נוספים לעבור טיפול כירופרקטיקה המתבצע על בסיס של שיטה אותה פיתח ד"ר רפאל פרטר, כירופרקטור מומחה בעל וותק של מעל ל-30 שנה בענף. השיטה של ד"ר פרטר מבוססת על יכולת לעורר את מנגנון הריפוי הטבעי של הגוף, וזאת מתוך מטרה לאפשר זרימה עצבית בין המוח לבין מערכת העצבים, כחלק מיצירה של טיפול המבוסס על מגע נקודתי וכן בנייה של תוכנית טיפול פרטנית המותאמת בעבור כל מטופל באופן אישי.

 

 

סיפורי ההצלחה הרבים של מטופלים שעברו את הטיפול מוצגים באתר של מרכז רפאל, כאשר באתר תוכלו להתרשם גם מהתגובות אבל גם לקרוא לעומק אודות התחום שהולך ותופס תאוצה, בייחוד לאור היכולת לשלב את הטיפול הזה ביחד עם טיפולים המתבצעים אצל הרופא האישי, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של הקלה ובהתאם לכך גם יכולת להתמודד עם הכאבים, כחלק מטיפול אינטגרטיבי המבוסס על טיפול במגע.

למי הטיפול יכול להתאים?

אורח החיים המודרני הוביל לשינויים מרחיקי לכת בכל הקשור לבריאות של רבים, וזאת בשל שעות ישיבה רבות, אחזקה של מכשיר הסלולר כמעט באופן קבוע לצד "בילוי" של שעות רבות בפקקים שמובילות לכיפוף של הצוואר ובהתאם לכך גם לכאבים שמתחילים להקרין לאזור הכתפיים, הגב ובייחוד הגב התחתון. כאבי גב הם כאבים נפוצים שמשפיעים באופן ישיר על איכות החיים ועל כן, טיפול זה עשוי להתאים למי שסובל מבעיות בריאותיות בעקבות כאבים, אולם גם בעבור מי שרוצה להביא לתחושה כללית משופרת, בזכות שילוב של טיפול כירופרקטיקה ביחד עם טיפול קונבנציונלי שניתן על ידי רופא מומחה. החשיבות של הטיפול הזה מגיעה לידי ביטוי בייחוד במקרים של כאבים חזקים שבהם צריך לטפל, מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר ליכולת להפחית את הכאב באופן משמעותי את הכאבים, בשילוב כוחות בין עולם הרפואה האלטרנטיבי לבין עולם הרפואה הקונבנציונלי.

לסיכום

טיפולי כירופרקטיקה נחשבים לטיפולים מתקדמים מאוד בעולם הרפואה האלטרנטיבי, ועדות לכך ניתן למצוא בתגובות האוהדות מצד מטופלים שביקרו במרכז רפאל ודיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה. צוות המטפלים המקצועי שהוכשר באופן אישי על ידי ד"ר פרטר זמין בעבורכם לכל אורך הדרך, ומאפשר להוביל ליצירה של נתיב שיקום, כל זאת באמצעות שילוב של טיפול כירופרקטיקה ביחד עם טיפולים נוספים המתבצעים במרכז מוביל ובעל שם כמו מרכז רפאל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.