קניית ספרים באינטרנט

קניית ספרים באינטרנט הפכה בשנים האחרונות לחלק בלתי נפרד מעולם הספרים. למעשה, אם עד לפני מספר שנים רכישה של ספר התבצעה רק בחנות הפיזית או ביריד מיוחד, כיום חנויות הספרים המובילות בארץ מציעות לחובבי הספרים חווית רכישה יוצאת דופן שבמסגרתה ניתן לבצע רכישה של רבי מכר כמו גם ספרים של סופרים חדשים במהירות ועם שימת דגש על משלוח מהיר עד הבית. יחד עם זאת, רכישה של ספר כמו כל מוצר אחר צריכה להתבצע רק לאחר ביצוע של מספר פעולות שיבטיחו כי אתם מתנהלים כצרכנים חכמים. בשביל לסייע לכם, להלן מספר כללי ברזל:

השוואת מחירים

השוואת מחירים היא חלק בלתי נפרד מצרכנות חכמה, בוודאי כאשר מדובר ברכישה של ספר. כאשר לוקחים בחשבון כי העלות של ספרים מתחילה ב 50 ₪ ויכולה להגיע גם ל 120 ₪ בעבור ספר בודד אחד, רצוי לבצע השוואת מחירים בין חנויות הספרים וזאת מתוך מטרה לבצע קניית ספרים חכמה אך גם חסכונית מבחינת העלות. לעיתים ישנו פער של עשרות אחוזים בין החנויות האינטרנטיות ועל כן חשוב מאוד לבצע השוואה ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

הצטרפות לקבוצות של חובבי קריאה

הצטרפות לקבוצות של חובבי קריאה וספרים ברשתות החברתיות מהווה דרך מצוינת לאיתור של מבצעים מיוחדים בעבור ספרים חדשים כמו גם קלאסיות לצד הנחות בלעדיות הניתנות לחברי הקבוצה. בשנים האחרונות הקבוצות הללו צמחו להיקף של אלפי בני אדם ועל כן רשתות הספרים הבינו את הכוח שלהם כקבוצה ובשל כך מעניקות הנחות בלעדיות כמו גם אפשרות לקבל את הספרים במשלוח מהיר ואפילו ללא עלות במיוחד בעבור חברי הקבוצה.

הצטרפות למועדון הלקוחות

אם אתם רוכשים ספרים בחנות ספרים ספציפית, רצוי לבחון את האפשרות של הצטרפות למועדן הלוקחות. חברי מועדון מקבלים הנחות בלעדיות שיכולות להוזיל את העלות הסופית בעשרות אחוזים. לרוב מדובר בדמי הצטרפות סמליים ועל כן מדובר בשיטה מצוינת שבמסגרתה ניתן ליצור תמהיל רכישה חסכוני בעבור רכישה של ספרים.

ניצול קופונים

חנויות הספרים מציעות לקהל הקוראים אפשרות לנצל קופונים מיוחדים המעניקים הנחה בגין הרכישה. מדובר בקופון שמקנה הנחה שיכולה להגיע גם לחמישים אחוזים, כמו גם קופונים המאפשרים לבצע רכישה של ספר אחד ולקבל את השני בחצי מחיר. ניצול הקופונים הוא חלק מהותי בתהליך של צרכנות חכמה מאחר והוא מאפשר לכם להימנע מהוצאה כספית בדמות תשלום מלא על ספר אלא לנצל את הקופון ובהתאם לכך לקבל הנחה משמעותית.

בדיקת מדיניות המשלוחים

בדיוק כמו שאתם רוכשים מוצר באינטרנט, גם כאשר מבצעים רכישה של ספרים צריך לקחת בחשבון את עלויות המשלוח שמשפיעות על המחיר הסופי של ההזמנה. חנויות הספרים מציעות לא פעם אפשרות לקבלת משלוח חינם במידה ורוכשים ספרים בסכום מסוים ואילו אחרות דורשות תשלום קבוע. לפני שאתם ממהרים להעביר את כרטיס האשראי בדקו היטב את מדיניות המשלוחים וההחזרות כמו גם את התשלום הנוסף, מתוך מטרה להבין האם המחיר הסופי אכן עומד במסגרת התקציב שלכם.

לסיכום

דרך הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה תוכלו גם אתם להצטרף לעשרות אלפי ישראלים אשר מבצעים רכישה של ספרים דרך הפלטפורמה האינטרנטית. מדובר בפלטפורמה המאפשרת לא רק לקצר את תהליך הרכישה אלא גם להיחשף לספרים חדשים. עקבו אחר ההוראות שלנו, השקיעו זמן בהשוואת מחירים וכן ניצול של ימי מבצעים וקופונים ובהתאם לכך תוכלו גם אתם להתחדש בספר חדש שיצטרף לספריית הספרים.