תופעת ההתקרחות הגברית הטיפוסית זה דבר שמפריע לגברים רבים ברחבי העולם ובפרט אצלנו כאן בישראל. הרפואה והמדע וכן עולם הטיפולים האסתטיים מציעים מאז ומתמיד גוון פתרונות למניעה וטיפול בהתקרחות, אבל נדמה שאף טיפול לא מתקרב לתוצאה האיכותית שמאפשרת השתלת שיער. בדיוק בגלל זה הפכו השתלות השיער בשנים האחרונות להליך מאד נפוץ כאשר יותר ויותר גברים בוחרים לעבור אותו וכאן אצלנו ניתן לראות נהירה של ממש אל עבר טורקיה והמרפאות הרבות להשתלת שיער שנמצאות בה. אך האם השתלת שיער בחו"ל היא תמיד משתלמת וטובה יותר והאם לא קיימות קליניקות שווה להכיר כאן בארץ? ובכן, אנו רוצים לעשות סדר בדברים ולדבר על כמה פרמטרים חשובים שמכאן תוכלו לעשות בחירה מושכלת בעצמכם.

מחיר

אין ספק שהמחיר משחק תפקיד חשוב בבחירה היכן לעבור השתלת שיער, שכן מדובר בטיפול שהוא במהותו לא זול. טווחי המחירים של השתלת שיער בישראל לרוב ינועו בין 15,000 ש"ח עד ל-30,000 שקלים במקרים מסוימים ואין ספק שזהו סכום כסף לא מבוטל. לעומת זאת, בטורקיה או בקפריסין, שם תוכלו למצוא הרבה מאד קליניקות מקצועיות להשתלת שיער, המחיר המקסימלי יעמוד לרוב על כ-15,000 שקלים וזה כולל בדרך כלל גם את הטיסות, הלינה והשהייה במלון וכל ההעברות. נכון, על פניו מבחינת המחיר ההשתלות בחו"ל מנצחות ובענק, אבל צריך לזכור שיש עוד כמה פרמטרים חשובים שכדאי לקחת בחשבון, וכאן כבר יש יתרונות ברורים להשתלה בישראל.

מרחק

אחד היתרונות הללו הוא המרחק. כשאתם בוחרים לעבור השתלת שיער בחו"ל, אתם יודעים מראש שאתם עומדים לעבור הליך רפואי לא פשוט במרחק רב מהבית. אין לכם את המשפחה והחברים הקרובים לידכם שיתמכו וזה בהחלט יכול להיות לא פשוט לפעמים. אם תבחרו ללכת עם חבר, בן משפחה או בת זוג כמלווים, כבר צריך לקחת בחשבון את עלויות הטיסה והשהייה עבורם וזה מן הסתם עוד דבר שעולה כסף וצריך לשקול. לעומת זאת בארץ, אתם נמצאים במגרש הביתי שלכם, יכולים להחלים ולהתאושש בבית ולא צריכים לעלות על טיסה מספר ימים אחרי הליך רפואי מורכב.

השתלת שיער בישראל: האם זה עדיף על השתלה בחו"ל?

קרבה למרכזים רפואיים

כבר עכשיו חשוב לומר שעל אף כי השתלת שיער היא הליך מורכב, מדובר בהליך מוכר שלרוב לא מסתבך, ובכל זאת הקרבה למוסדות בריאותיים מקצועיים יכולה לתת הרבה מאד שקט נפשי. כאשר אתם מבצעים השתלה בחו"ל אתם לא באמת מכירים את המוסדות הרפואיים סביבכם וזה משהו שיכול לפגום במעט, כך שחשוב לקחת זאת בחשבון.

רופאים מוסמכים ומקצועיים

רבים טועים לחשוב שהמחיר הנמוך משמעותית של השתלת שיער בחו"ל נקבע בשל איכות טיפולים ירודה ומקצועיות פחותה. כאן חשוב להבין שהמצב הוא ממש לא כך. אדרבא, במדינות הפכו מוקד עלייה לרגל בתחום השתלות השיער כמו טורקיה, תוכלו ליהנות מטיפולים איכותיים ברמה הגבוהה ביותר, הרבה פעמים על ידי רופאים ממדינות אחרות שפתחו קליניקות בטורקיה בשל הביקוש הגדול לטיפולים שם, כך שבעניין הזה בהחלט אפשר להיות רגועים.

באותה נשימה, אנו ממליצים לכל מי שמעוניין בהשתלת שיער, ולא משנה אם זה בארץ ובחו"ל, לדלות כמה שיותר פרטים ומידע לגבי קליניקות שונות ולגשת אך ורק לכאלה בעלות שם וניסיון ארוך שנים לאחר שקיבלתם המלצות מכמה וכמה גורמים אובייקטיביים ככל הניתן.

אנו מאמינים כי שקלול כלל הפרמטרים יאפשר לכל מי שמעוניין בהשתלת שיער למצוא את הקליניקה האידיאלית עבורו. בהצלחה!