האם גם לכם יוצא לשמוע השכם וערב על תעשיית הקנאביס המשגשגת הגורפת מיליונים ברחבי העולם ובפרט כאן אצלנו בישראל? ובכן, מרביתנו רואים את זה כדבר מובן מאליו ולא ממש מייחסים חשיבות לעובדה שבימינו, צמח שעד לא מזמן נחשב ללא חוקי והשימוש עליו נאסר כמעט לחלוטין, הוא לפתע מקור עניין גדול מאד בעולם וענף רווחי ומשגשג. האמת היא, שעל מנת שיצרני הקנאביס החוקיים המובילים היו יכולים להגיע למעמד הזה, הם היו צריכים לעמוד בהרבה מאד דרישות חוקיות, בירוקרטיות וכן טכניות. על מה מדובר? ובכן ישנו תהליך מאד מורכב שנקרא ולידציה בעצם מאפשר לכל אדם לעסוק בייצור ומכר של קנאביס. אם מדובר בתחום שמעניין גם אתכם, הנה על רגל אחת הדברים החשובים שצריך לדעת על התהליך הייחודי הזה.

מהו התנאי הבסיסי לעיסוק בקנאביס?

ובכן, אם היינו מביאים בפניכם כעת את רשימת ההתניות לפתיחת עסק כלשהו בתחום הקנאביס, בין מדובר בייצור או דווקא בעיבוד, אריזה, שיווק או מכירה – יש רשימה ארוכה מאד של תנאים ותקנים בהם צריך לעמוד ומבלי שאפילו אחד מהם יתקיים, עסק לא יוכל לקבל את הרישיון שיאפשר לו לעבוד עם הקנאביס. הדבר הזה מצריך מצד אחד היכרות מעמיקה עם התנאים השונים הללו, אבל גם תיעוד מלא של עמידה בתנאים הללו וזה משהו שלא כל בעל עסק יודע לעשות בעצמו. ולידציה הוא למעשה תהליך מקצועי ומוקפד של תיעוד התנאים השונים בתהליך המאפשר לעסקים המעוניינים בכך, לקבל דו"ח מפורט עם כלל האישורים שניתנו. מידע נוסף על נותני שירות בתחום הולידציה תוכלו למצוא באתר הזה אם אתם אכן עומדים בפני התהליך של פתיחת עסק בתחום הקנאביס הרפואי.

התנאי הבסיסי לתחילת התהליך אם כך הוא תיעוד מלא שלו, אבל שירותי ולידציה מקצועיים נותנים הרבה יותר מזה. הנה כמה דוגמאות.

קבלת אישור ראשוני לתחילת התהליך

על מנת לגשת לתהליך בשלב הראשון, יש שורה של צעדים והנחיות שצריך למלא. שירותי ולידציה מאפשרים את הליווי בשלב הראשוני הזה.

בחינת עסקים קיימים לצורך הסבה למתקנים לייצור והפצת קנאביס רפואי

שירות ולידציה מאפשרים כמו כן לעסקים שלא עסקו עד היום בתחום הקנאביס הרפואי לבחון את האפשרות והצעדים שיצטרכו לנקוט על מנת להתחיל לייצר או לשווק באופן חוקי ומסחרי קנאביס רפואי.

הסוד שמאחורי תעשיית הקנאביס: מהי ולידציה?

יצירת נהלי עבודה ופרוטוקולים

לצורך אבטחה ומניעת שימוש לרעה, חלק מהתהליך כולל יצירה נהלי עבודה ברורים ופרוטוקולים שמטרתם להסדיר את הפעילות העסקית ולוודא שאין ניצול לרעה של אי אלו מהגורמים המעורבים בתהליך בשל העבודה הקרובה עם חומרים רפואיים המבוקשים ביותר גם לשימוש בשעות הפנאי.

תכנון מהבסיס של מתקני קנאביס רפואי

בין היתר, תהליך הולידציה גם מאפשר לעסקים שעוברים אותו לתכנן הלכה למעשה את מקום העבודה. בין אם מדובר בסביבה חקלאית המצריכה שטחים גדולים, היכרות עם שיטות חקלאות מתקדמות והקמת כוח עבודה זמין, בין אם מדובר על אריזה שמצריכה יכולות לוגיסטיות ואפשרויות אחסון ובין אם אנחנו מדברים על הפצה והקמת מערך שינוע יעיל ומאובטח.

הכנות וסימולציות לפני הגשת הבקשה למשרד הבריאות

על מנת לוודא שעסק באמת יקבל את הרישיון המיוחל ממשרד הבריאות לעסוק בתחום הקנאביס, שירותי ולידציה מתקדמים מייצרים מספר סימולציות ותרחישים שמטרתם לוודא שהעסק אכן עומד בתנאים הדרושים, מה שיעלה את הסיכוי לקבל האישור ממשרד הבריאות.

שירותים נוספים

עד כאן השירותים המרכזיים על רגל אחת, אך חשוב לקבל את התמונה המלאה ולהבין כי ולידציה כוללת עוד מגוון שירותים שם קריטיים להקמת עסק בתחום הקנאביס הרפואי.