חיסונים לכלב

בשעה טובה אימצתם כלב חמוד? אין ספק שעשיתם את ההחלטה הנכונה, והחברות המיוחדת עם כלבים היא מתגמלת במיוחד. למעשה, זכיתם בחבר שיאהב אתכם ללא תנאי, שיקפוץ משמחה בכל פעם שתיכנסו הבית גם הלכתם בסך לעשר דקות ושישמח להתכרבל בכל הזדמנות ואפילו לנחם אתכם כשמצב הרוח שלכם לא בשיאו. יחד עם זאת, אתם בטח יודעים שגידול של כלב כרוך בלא מעט השקעה ויש להוציא אותו לטיולים כדי שיוכל לעשות את הצרכים ולעשות אנרגיה, הוצאות כספיות של מזון וציוד וכמובן טיפולים רפואיים שגרתיים ולפעמים גם טיפולי חירום במקרים מסוימים. חשוב לדעת שאם תקפידו על הטיפולים השגרתיים לכלב שלכם, הוא יוכל בהחלט לחיות חיים נוחים ונעימים, ועל מנת לעשות זאת אתם צריכים להכיר את הטיפולי0ם הללו. הנה המדריך המלא לחיסונים וטיפולים שכל כלב צריך לעבור בשגרה, כולל כמה טיפים נוספים שיעזרו.

חיסון פרוו

ישנם הרבה חיסונים לכלבים בוגרים, אבל כשאנחנו מדברים על חיסונים לכלב צעיר, זהו למעשה החיסון הספציפי היחיד ואחד מהחיסונים החשובים ביותר לביצוע. מחלת הפרוו היא מחלה התוקפת גורי כלבים בלבד, וכאשר כלב נדבק בה, הטיפול הוא קשה ומורכב ביותר ואחוזי ההישרדות הם נמוכים יחסית. על כן החיסון ניתן לגורי כלבים עד גיל שישה שבועות בלבד.

חיסון משושה

חיסון ייחודי המעניק הגנה לכלבים מפני שש מחלות מסוכנות ואף קטלניות. הפעם הראשונה בה יש לבצע את החיסון הזה היא כאשר הכלב בין גיל שישה לשמונה שבועות ולאחר הפעם הראשונה מבצעים אותו עוד פעמיים במרווחים של שבוע ובסך הכל שלוש פעמים בפעם הראשונה. לאחר מכן החיסון מתבצע פעם בשנה.

חיסון הכלבת

שימו לב שהחיסונים שדיברנו עליהם עד כה הם אינם חיסוני חובה, אבל ממש לא מומלץ לוותר עליהם וממילא לא מדובר על עלויות גבוהות מדי, כך שאם בריאות הכלב שלכם חשובה לכם וכן בריאות בני המשפחה, אל תשקלו בכלל לא לעשות זאת. חיסון הכלבת לעומת זאת, הוא חיסון חובה ומעבר לתשלום למרפאה הווטרינרית, בכל שנה יש לשלם במזומן אגרה לעירייה בעלות של 52 שקלים. מדובר בחיסון חשוב מאין כמוהו, שכן מחלת הכלבת היא מחלה קטלנית חשוכת מרפא שיכולה להיות מסוכנת גם לבני אדם. החיסון מתבצע פעם השנה.

חיסון תולעת הפארק

חיסון המגן על כלבים שאכלו חיפושית הנגועה בתולעת, שהיא קטלנית עבור כלבים. החיסון ניתן אחת לשלושה חודשים ויש להקפיד עליו.

טיפול נגד תולעים

הטיפול ניתן לכלבים בריאים שאינם סובלים מתולעים אחת לחצי שנה, על מנת למנוע כמובן מצב של תולעים. שימו לב אם הכלב שלכם מתגרד באיזור הטוסיק, מה שעשוי להעיד על הימצאות תולעים כאלו.

טיפול נגד טפילים

שימו לב כי כמעט כל הכלבים סובלים מטפילים שונים במהלך חייהם כמו פרעושים, פשפשים וקרציות. מעבר לאי הנוחות, הטפילים יכולים גם לגרום לבעיות רפואיות קשות וחשוב לטפל בזה. ניתן לעשות זאת עם אמפולות, קולרים מיוחדים או טבליות לאכילה.

כמה עולים החיסונים

המחירים הם משתנים ממרפאה למרפאה, אבל בגדול מדובר על כמה עשרות שקלים או כמה מאות שקלים לכל טיפול. שימו לב כי מרבית המרפאות היום מציעות מעין ביטוח המאפשר לשלם תשלום שנתי ולקבל את כל הזריקות והחיסונים במחירים משתלמים וזה בהחלט דבר מה ששווה לשקול.

לבסוף, אנו רוצים לחזור ולהפציר בכם שלא להזניח את בריאות הכלבים שלכם. הקפידו על החיסונים והטיפולים השונים בזמן ותוכלו לדאוג לכלב האהוב שלכם לשנים ארוכות של בריאות ואיכות חיים.