יישור שיניים למבוגרים

אם עברתם את תקופת בית הספר עם כינויי גנאי שנוגעים לנראות השיניים שלכם, או אם תמיד רציתם לתקן שיניים עקומות ולא היה לכם תקציב לכך, ובכלל: אם יש כל סיבה אחרת בזכותה תרצו ליישר שיניים ובכך לקבל חיוך מושלם – חשוב לדעת שתמיד אפשר ליישר שיניים, גם אם אתם כבר לא בתיכון. אבל מה האופציות אצל מבוגרים שלא רוצים להסתובב עם גשר בולט? הנה כל האפשרויות:

גשר שקוף ליישור שיניים

גשר שקוף ליישור שיניים מקנה למבוגרים (ולאלה שנרתעו עד כה מהפעולה רק בגלל שלא רצו להשתמש בגשר סטנדרטי בולט עשוי מתכת) את האופציה ליישר שיניים בכל גיל. שיטה זאת מאפשרת יישור שיניים בשיטה בלתי נראית באמצעות התאמת פלטות שקופות שאינן בולטות לחלל הפה. הפלטות השקופות מספקות תיקון של סטיות השיניים בקלות ובתקופה קצרה יחסית.

השיטה החדשנית מתאימה למבוגרים, בני נוער וילדים, והיא מיושמת על ידי אורתודנטיים מומחים שמבצעים הדמיה בתלת ממד ובכך התאמה של הגשר לחלל הפה. את הגשר השקוף בונים המומחים באמצעות טכנולוגיית ייחודית ומתקדמות במטרה לייצר מערך יישור שיניים נכון ומותאם אישית. יישור שיניים נעשה בזמן קצר והתאמה אישית בזמן שהקשתיות השקופות נוחות להרכבה. כך מבוגרים לא חושפים את העובדה שהם מיישרים שיניים ויכולים ללעוס ולהתנהג כרגיל בזמן שהם מעצבים את חלל הפה.

גשר פנימי

שיטה נוספת ליישור שיניים בדרך שבה לא רואים נעשית באמצעות התקנת גשר וטבעות בחלק הפנימי של השיניים ולא בחלק החיצוני. טיפול כזה נועד למי שרוצה ליישר שיניים בצורה נסתרת ללא רמז לתהליך. עם זאת חשוב לדעת כי שיטה זאת דורשת לעיתים טווח זמן ארוך יותר עד קבלת התוצאות הרצויות.

את הטיפול מתחילים אצל אורתודנט אשר בונה תכנית ליישור השיניים והתאמת מבנה עשוי קשתות ברזל דקות בתוספת קוביות שמזיזות ומיישרות את השיניים בחלק אחורי של השן. בטיפול כזה יש להגיע בכול כמה חודשים אל האורתודנט כדי לבדוק את מצב השיניים ואת התגובה שלהן לתהליך. לעיתים יהיה צורך בסתימת רווחים או בשיוף שיניים כדי לעצב אותן סופית. תהליך זה אורך בדרך כלל כשנה וחצי עד שנתיים.

יישור שיניים באמצאות סד לילה

גם יישור שיניים באמצעות סד לילה היא שיטה שאפשר לבחור בה כאשר מדובר בסד שמרכיבים על השיניים לפני השינה למשך זמן של כ-10 שעות בלילה. הסד מזיז את השיניים למקומות הנכונים ומתאים בעיקר למקרים פשוטים וסטיות קטנות במבנה השן, ולעתים הוא יכול לסייע גם במקרים של חריקת שיניים. חשוב לדעת שסד לילה היא שיטה שנמצאת עדיין בבדיקה והיא לא תמיד מספקת את התוצאה הדרושה כמו שגשר "רגיל" מספק.

כיצד מתחילים בטיפול יישור שיניים למבוגרים?

כדי להתחיל בתהליך יש לפנות לאורתודנט לאבחון ובדיקה כללית של השיניים. לאחר הבדיקה תצטרכו לבצע מספר צילומים של המנשכים, השיניים וחלל הפה. כעת באמצעות בדיקות וצילומים יתכנן האורתודנט את התכנית הנכונה ביותר עבור יישור השיניים שלכם תוך בניית גשר פנימי או שקוף שיעזור להזיז את השיניים למקום הנכון. יחד עם האורתודנט תוכלו לתכנן את תהליך היישור ולבחור בשיטה המתאימה לכם ביותר. לפני התחלת הטיפול יציין איש המקצוע את זמן הטיפול הצפוי ואת הדרך לתחזק את השיניים בתקופת הרכבת הגשר, החל מניקוי אבן עד להגעה לביקורת וטיפולים במידה של תזוזה או התפרקות אלמנטים. באמצעות בחירת אורתודנט טוב תוכלו לבצע יישור שיניים בצורה בלתי נראית ומהירה.