דרכון פורטוגלי

לאחרונה, הישראלים גילו את פורטוגל – יעד עשיר בנופים עוצרי נשימה ומגוון רחב של מקומות היסטוריים מרתקים. לרוב, נהוג להגיע לליסבון, משום שהיא מציעה לתיירים לא מעט אטרקציות מעניינות וחווייתיות, אבל גם פורטו היא עיר שמושכת אליה מבקרים רבים. מתכננים לטייל בפורטוגל? הנה כמה יעדים שפשוט אסור לפספס!

טיסה במהלך ימי קורונה

נכון לכתיבה שורות אלו (ינואר 2021), כל מי שיש בבעלותו דרכון פורטוגלי (אזרחי האיחוד האירופי) יוכל להיכנס לפורטוגל מבלי להיכנס לבידוד. בכל מקרה, יש להציג בדיקת קורונה שלילית עם הגעתכם אל היעד. אזרחי ישראל יוכלו להגיע לפורטוגל, אך עם השיבה לארץ, יצטרכו להיכנס לבידוד בהתאם להנחיות.

בתקופה זו חלה חובה לעטות מסיכות בחללים סגורים בפורטוגל, לרבות במהלך נסיעה בתחבורה הציבורית. כמו כן, ישנן הגבלות שונות על בתי הקפה והמסעדות, לכן חשוב לוודא את שעות הפתיחה מבעוד מועד.

היעדים המובחרים של ליסבון

ליסבון היא עיר הבירה של פורטוגל, והיא מושכת אליה מידי שנה לא מעט תיירים מכל רחבי העולם. במהלך ביקור בליסבון, אל תפספסו את היעדים הבאים:

היעדים המובחרים של פורטו

מי שבוחר לצאת מגבולותיה של ליסבון, וודאי מצפה להגיע במהלך הטיול גם אל פורטו, העיר השנייה בגודלה במדינה. מה אסור לכם לפספס בפורטו? הנה סקירה קצרה:

חשוב לדעת

טיול לפורטוגל מצריך תכנון מוקדם, משום שיש לתכנן היטב את מסלול הטיול ולברר מבעוד מועד את שעות הפתיחה של האטרקציות השונות. כמו כן, ימי הקורונה עשויים להיות מעט מאתגרים בכל הנוגע לתחום התיירות, לכן חשוב לדעת שגם עסקאות תיירות מעוגנות בתוך החוק להגנת הצרכן, וחשוב להכיר את זכויותיכם בטרם ביצוע העסקה, בין היתר מדובר על ביטול עסקה וגביית דמי ביטול. כמו כן, לכל חברת תעופה יש תנאי ביטול משלה, לכן מוטב ואפילו רצוי לבצע מחקר מקדים על מנת להבין מה הפרוצדורה הכרוכה בביטול עסקת תיירות.

 

פורטוגל היא אחד היעדים הפופולאריים ביותר בעולם, והיא מציעה למבקריה שלל יעדים ואטרקציות שיהפכו כל ביקור לחוויה בלתי נשכחת.

טיול מהנה!